Pielgrzymka  MEDJUGORJE -  CZARNOGÓRA

 

 

Pielgrzymkę organizuje ks. Proboszcz.

                       

30.09.2023  -  08.10.2023       900 zł i 280 euro

 

PROGRAM PIELGRZYMKI

 


DZIEŃ 1:  

4.00. Zbiórka i pakowanie bagaży. 4.30 Msza Św. w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie. Przejazd przez Słowację, Węgry do Chorwacji.  Zakwaterowanie w Ludbregu/Chorwacja. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2:    

Śniadanie - Msza Święta w miejscowości LUDBREG - nawiedzenie Sanktuarium Krwi Chrystusa i miejsca Cudu Eucharystycznego. Pakowanie bagaży. Przejazd do Czarnogóry -  Dobra Voda. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3:

Po śniadaniu Msza Święta i zwiedzanie następujących miast po Czarnogórze: BUDVA, KOTOR, ZATOKA KOTORSKA, PERAST. Powrót do hotelu w  godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg. 

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Całodniowy wypoczynek nad Morzem Adriatyckim w Czarnogórze – blisko naszego hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przyjazd do MEDJUGORJE w godzinach popołudniowych - zakwaterowanie i    odpoczynek - obiadokolacja – zapoznanie się z Parafią i uczestnictwo w nabożeństwie wieczornym - nocleg.

DZIEŃ 6 - 7:  

codzienne wieczorne nabożeństwo międzynarodowe: Różaniec, Msza święta, modlitwa o  uzdrowienie duszy i ciała po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu wspólna Droga Krzyżowa na górę Kriźevac oraz na Górę Objawień - Podbrdo w miarę możliwości spotkania z Wizjonerami i Ojcami Franciszkanami

TIHALINA (figura Matki Bożej Królowej Pokoju i Pojednania).

SIROKI BRIJEG – miejsce śmierci męczeńskiej Franciszkanów

DZIEŃ 8:  

Śniadanie. Czas wolny, Msza Św. – godz. 11.00. Pakowanie bagaży - 12.30 i wyjazd z Medjugorje. Przejazd do Polski nocny.

DZIEŃ 9:    

Przyjazd do Polski w  godzinach porannych.

 

 

Cena obejmuje świadczenia, takie jak:

opieka duszpasterska i opłata tłumacza w Medjugorje

przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, wc, video…)

opieka pilota i przewodnika na całej trasie

ubezpieczenie KL i NNW w tym na covid oraz bagaż

7 śniadań i obiadokolacji

7 noclegów: 3 w Medjugorje-Centrum: pokoje 2-, 3-, 4-osobowe z łazienkami w pensjonacie***, 3 noclegi w Budvie/Czarnogóra, 1 nocleg w Ludbregu/Chorwacja

 

Wyjazd organizowany przez Biuro Pielgrzymkowe Rafael-STELLAE MARIS

Organizator wpisany do Rejestru Organizatorów Turystyki pod numerem Z/68/2022 i posiadający gwarancję ubezpieczenia wystawioną przez UNIQA (Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A.) na kwotę 90 000,00 Euro o  numerze 36208.  Beneficjentem gwarancji jest Marszalek Województwa Małopolskiego.

 

Przy zgłoszeniu proszę podać pełne dane:      imię i nazwisko, adres, telefon,  pesel. 

 

UWAGA!!! Do wyjazdu wystarczy posiadanie ważnego dowodu osobistego (3 miesiące od daty powrotu z pielgrzymki).

 

Kontakt i info:            tel.    783 962 935   Ks. Marek

 

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.           strona internetowa:   rafael-stellaemaris.pl

 

CZARNOGÓRA:

- Budwa:  stare miasto Budwa, Starówka, katedra św. Jana, pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic

 

-Kotor:  przejazd nad Zatokę Kotorską –największy i najgłębszy fiord południowej Europy (posiada cechy norweskich fiordów), zwiedzanie Kotoru, spacer po urokliwych, wąskich i krętych uliczkach zabudowa mieszkalna z XIV/XVII. (W uznaniu wyjątkowej wartości historycznej części Kotoru został on w roku 1979 wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.) 

- miasteczko Perast w Zatoce Kotorskiej:   Wyspa Gospa od Škrpjela (Wyspa Matki Boskiej na Skale) jest właściwie barokowym kościołem zbudowanym na jednej z dwóch wysp u wybrzeży miejscowości Perast w Zatoce Kotorskiej. Czeka Was transfer łodzią i wizyta na wyspie, gdzie zgodnie z legendą w XV wieku dwóch żeglarzy odkryło obraz Maryi Dziewicy umieszczonej na skale w morzu. Zwiedzanie Koscioła i  modlitwa.