Uroczystość Narodzenia Pańskiego

 

 1. Dziś można uzyskać odpust zupełny za przyjęcie w pobożnym usposobieniu błogosławieństwa papieskiego „ Urbi et Orbi”.

 2. Na mszy św. o godz. 09.30 będziemy się modlić w intencji małżeństw, które przeżywają Jubileusz małżeński oraz Ich rodzin. Zapraszamy.

 3. Jutro we wtorek święto św. Szczepana, I męczennika. Po każdej mszy św. błogosławieństwo owsa. Msze św. jak w Niedzielę. Taca na „ Kapłański Fundusz Zdrowotny”.

 4. W środę, 27 grudnia, święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, msze św. o godz. 08.00 i 17.00. Po każdej mszy św. błogosławieństwo wina.

 5. Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu. Środa – godz. 10.00 – Dziekanów Wieś i Kolonia – 3 ks., Czwartek – godz. 09.00 – Obrowiec i Kolonia – 3 ks., Piątek – godz. 09.00 – Teptiuków – 3 ks., Sobota – godz. 09.00 - ul. Dwernickiego – 3 ks., od ronda – 1 ks., od końca po obu stronach – 2 ks.

 6. Cały program wizyty duszpasterskiej jest podany w gablotce i na stronie internetowej parafii. Celem wizyty duszpasterskiej jest wspólna modlitwa o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny, o pokój i wzajemną miłość. Ofiary składane w ciągu wizyty są przeznaczane na potrzeby naszej parafii. Prosimy o dowiezienie nas na wizytę i odwiezienie po wizycie. Z posiłku chętnie skorzystamy.

 7. W ostatnim tygodniu wypłaciliśmy: 5 tys. zł na projekty związane z pracami w kościele, 6 tys. zł za remont dachu i rynien w budynkach gospodarczych, 2,5 tys. zł za prace elektryczne w plebanii oraz 1250 zł za wieszak na ścianie i zakrycie urząd elektrycznych w plebanii. Razem 14, 750 zł. Zostało do wypłat 19,970 zł.

 8. Bóg zapłać p. Krystynie Sowierszenko za piękną gazetkę na Boże Narodzenie.

 9. Bóg zapłać za ofiary na tacę inwestycyjną – 6630 zł.

 10. W czwartek święto Świętych Młodzianków Męczenników, msze św. o godz. 07.00 i 17.00.

 11. Reklama Niedzieli, numer świąteczny – 12 zł. Zachęcam do nabywania gratis kalendarzy ściennych z naszego miasta.

 12. Bóg zapłać p. nadleśniczemu Krzysztofowi Gronek, Ireneuszowi Ciesielczuk, Jerzemu Kapkin za choinki do kościoła, oraz p. nadleśniczemu za ofiarę na kościół – 3 tys. zł.

 13. Bóg zapłać za piękne dekoracje świąteczne p. Dariuszowi Wysockiemu z synem Mateuszem, Czesławowi Kryszczuk, Jerzemu Gmitruk, Mieczysławowi Zosiuk, Krzysztofowi Tomiło, Robertowi Szady, Janowi Gołębiowski, p. Krystynie za piękne bańki. Paniom i Panom z Legionu Maryi, Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca, młodzieży, ministrantom oraz dzieciom i ks. Pawłowi Zawadzie.

 14. Msze św. 30 dzień śmierci w środę o godz. 08.00 za śp. Jarosława Świeca, w Niedzielę 31.XII. o godz. 08.00 za śp. Irenę Szałas. Bóg zapłać p. organiście Leszkowi Opale, Zespołowi Lechici, i scholi dziecięcej za piękne śpiewy oraz p. kościelnej Joannie Żmuda za porządki w świątyni i wokół Niej.

 15. Za tydzień ostatnia Niedziela Roku, święto Świętej rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 16.30 Nabożeństwo Dziękczynno – Przebłagalne, za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny.