XXVI Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś taca na budownictwo sakralne w naszej diecezji. Pozostaje do naszej dyspozycji.
 2. Dziś zbiórka ofiar do puszek na nasze KRZ.
 3. Dziś po mszy św. o godz. 09.30 nauka przedmałżeńska z panią psycholog.
 4. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczyć życzliwości i pomocy w nowych środowiskach.
 5. Dziś po mszy św. o godz. 12.15 spotkanie rodziców i młodzieży, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 6. We wtorek o godz. 09.30 na placu przy ul. Rynek odbędą się uroczyste obchody Dnia Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystości zakończą się mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w intencji Ojczyzny i poległych w Jej obronie. Szczegóły na plakacie w gablotce. Zapraszają p. burmistrz i kustosz.
 7. Msza św. w 30 dzień śmierci śp. Jana Zbigniewa Lisowskiego odbędzie się w czwartek o godz. 07.00.
 8. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Wincentego a Paulo, w środę św. Wacława, w czwartek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima, w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz św. Aniołów Stróżów.
 9. W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik, czas modlitwy różańcowej. Za odmówienie jednej części różańca św. codziennie można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcamy do uczestnictwa codzienne o godz. 17.00. W Niedzielę o godz. 16.30.
 10. W I sobotę października dzieci otrzymają specjalną planszę oraz I naklejkę. Każdego dnia będą kolejne naklejki, a na zakończenie nabożeństw różańcowych będzie specjalna niespodzianka. Zachęcamy do wspólnej modlitwy każdego dnia. W I sobotę różaniec będzie o godz. 16.30. Dzieci I komunijne zapraszamy do kościoła o godz. 16.20 napoświęcenie różańców św.
 11. Kolejność prowadzenia różańca św. – lista.
 12. W sobotę rozpoczynamy msze św. gregoriańskie za śp. Tadeusza Zubalę oraz za śp. Tadeusza Turzyńskiego. Zapraszamy rodziny do zakrystii po rozpiskę mszy św.
 13. W sobotę o godz. 11.00 ks. Piotr Wojnar zaprasza do kościoła chętnych chłopców z klas III i starszych, którzy pragną zostaćmininstantami.
 14. Bóg zapłać za ofiary z III Niedzieli miesiąca na tacę inwestycyjną – 5115 zł.
 15. Reklama Niedzieli.
 16. Zachęcamy do nabywania w zakrystii kalendarzy na 2023r.. Rolnicze książkowe – 35 zł, ścienne z wieńcami dożynkowymi – 7 zł oraz kalendarze KRZ z okazji jubileuszu 25 lat istnienia – 8 zł.
 17. Za tydzień I Niedziela miesiąca po mszy św. o godz. 12.15 zmiana tajemnic różańcowych.
 18. W przyszłą Niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na Caritas.
 19. W przyszłą Niedzielę odbędzie się coroczne liczenie wiernych w kościele oraz przystępujących do komunii św. tzw. Dominicantes i Communicantes.
 20. W przyszłą Niedzielę kazanie będzie głosił ks. dr Piotr Spyra, nasz misjonarz na 40 lecie parafii oraz między innymi diecezjalny duszpasterz Wspólnoty „Przyjaciele Oblubieńca”.
 21. W poniedziałek rozpoczynamy malowanie naszej świątyni. Będzie to robić firma p. Mariana Najczuka z Hrubieszowa.
 22. Zmarł Bolesław Laube, pogrzeb w poniedziałek o godz. 11.30 wprowadzenie do kościoła, a o godz. 12.00 msza św. Rodzina zaprasza do wspólnej modlitwy. Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu. Zdrowaś Mario…..