Niedziela Chrztu Pańskiego

                                        

 

1.  Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Podziękujmy Panu Bogu za nasz Chrzest Św. Modlimy się w intencji tych, którzy doprowadzili nas do włączenia w Kościół Święty, a więc rodziców, chrzestnych oraz kapłanów, którzy nas ochrzcili. Warto zwrócić uwagę na wybór imienia dziecka. Powinniśmy wybierać imiona znane w historii biblijnej i Kościoła, bądź narodu. Nie może tu być jakiś kaprys, pragnienie, oryginalność. Imię tworzy człowieka, jest jakby częścią osoby. Zaś już odrażające bywa używanie imion ludzkich dla zwierząt.

2.  Parę słów komentarza wymaga też sprawa rodziców chrzestnych. Powinni być oni praktykującymi katolikami, przystępującymi do sakramentów świętych i odznaczającymi się gorliwością w życiu religijnym. Chrzestni są świadkami wiary. Muszą więc sami ją posiadać i nią żyć. Aż dziwne jak niektórzy tego nie rozumieją, narzucając swoje wizje w kancelarii, wprawiając siebie i innych w rozdrażnienie.Chrzest jest zbyt ważną sprawą pomiędzy Bogiem a człowiekiem by przy okazji załatwiać jakieś śliskie sprawy. Pomyślmy czasem nad tym, gdy mamy wybrać rodziców chrzestnych i gdy na chrzestnych jesteśmy poproszeni.

3.  Trwa czas wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Ksiądz przychodzi do naszych domów w imię Jezusa. W miarę możliwości na czas wizyty domownicy powinni być w mieszkaniu. Program wizyty w tym tygodniu przebiega następująco:

9 I – poniedziałek – od. 8.30 ul. Żeromskiego, Chełmska, Bursztynowa, Diamentowa – 3 księży

          od 16.00 ul. Blok 90 – 2 księży, Blok 33 – 1 ksiądz

10 I – wtorek - od  8.30 ul. Jagiełły, Rubinowa, Cicha – 3 księży

         od 15.30 ul. Króla Augusta – 1 ksiądz

          ul. Długosz i Litewska – 1 ksiądz

          Blok 4J – 1 ksiądz

11 I – środa - od9.00Lipice wieś– 1 ksiądz

        od 16.00 Blok 93 – 1 ksiądz

        Blok 29h– 1 ksiądz

        Blok 29e – 1 ksiądz

12 I – czwartek - od 15.00 – Osiedle za Koszarami – 3 księży

13 I – piątek - od 14.00 ul. Grabowiecka – 2księży

14I – sobota – od 8.30 OsiedleLipice – 3 księży

4.  Dobiega końca Wizyta Duszpasterska. Bardzo dziękujemy za życzliwość, prawidłową atmosferę, a przede wszystkim za chrześcijańską postawę i dary serca. Gdybyśmy kogoś opuścili, jakąś ulicę czy dom lub kogoś nie zastali w domu, a miałby życzenie, aby się pomodlić i poświęcić dom, mieszkanie to planujemy dodatkowe odwiedziny w sobotę od godz. 14.00. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.

5.  Zbliża się święto Babci i Dziadka. Pragniemy w niedzielę 24 stycznia modlitwą wyrazić wdzięczność dziadkom za pomoc w wychowaniu. Niech wnuki zaproszą swoich dziadków i babcie na Mszę św. o godz. 11, a sami przygotują wiersze i kwiaty. Zachęcamy naszych przedszkolaków do obsługi Mszy św. oraz do udziału w montażu słowno-muzycznym.

6.  Pod chórem tygodnik „Niedziela” z ciekawymi informacjami, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

7.  Jeszcze raz dziękujemy za wszelkie pozdrowienia i życzenia świąteczno-noworoczne różnym organizacjom i osobom prywatnym.

Wszystkim solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia.

Obejmijmy modlitwą dzieci, młodzież maturalną, studentów,naszych dziadków, rodziny, które przeżywają wizytę kolędową i proszą o szczególną modlitwę. Pod twoją obronę…

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630