Święta Bożego Narodzenia

                                        

 

1.     Święta Bożego Narodzenia to czas radości z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo stało się Ciałem”. Przeżywając tę radość pragniemy wszystkim przekazać najlepsze życzenia świąteczne. Niech Was opromienia i przenika dobroć samego Boga, który w swoim Synu przychodzi do nas. Biegniemy z życzeniami do naszych Gości i Parafian. Pozdrawiamy : rolników, żołnierzy, nauczycieli, lekarzy, inteligencję różnych zawodów, młodzież i dzieci. Pozdrawiamy tez ludzi chorych, cierpiących, samotnych, bezrobotnych. Przesyłamy najlepsze życzenia do naszych Rodaków przybyłych zza granicy oraz tych. Którzy z dala od domu spędzać będą tegoroczne święta. Niech Dziecię Jezus wszystkim błogosławi.

2.     Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8, 9.30, 11, 12.15, 17 a w Kościele filialnym w Dziekanowie o 12. Po każdej Mszy św. dzielimy się opłatkiem jak to jest w zwyczaju naszej Parafii.

3.     Pragnę serdecznie podziękować za pomoc w dekorowaniu kościoła na Święta Bożego Narodzenia, P. Dariusz Wysockiemu, P. Zygmuntowi Śliwińskiemu. Dziękuję za wniesienie i ustawienie choinek P. Śliwińskiemu z grupą pomocników, pensjonariuszy więziennych. Dziękuję ks. Wikariuszom młodzieży KSM, ministrantom. Bardzo dziękuję P. Dubienko za dekorację plastyczną, baner i przystrojenie kinkietów stosowną dekoracją – to jest ich dobrotliwy dar serca. P. Garajom ze Świerszczowa za liczne dary na choinki. Dziękujemy Państwu Sienkiewiczom za choinki, Panom Kazimierzowi Lebiedowiczowi i Witoldowi Borsukiewiczowi za świerki.Dziękuję P. Kusiakowi za nową szopkę. Dziękuję P. Asi naszej kościelnej za przygotowanie Kościoła na święta, za jej ciężką pracę przy Kościele. Wszystkim pomagającym w przygotowaniu parafii do tych świątecznych dni,za każdy gest serca i pomocy mówimy– Bóg zapłać…

4.     Bardzo dziękuję za oprawę Mszy świętej o północy – PASTERKI. Na ręce P. Leszka składam podziękowanie całemu zespołowi „Lechici” – ten śpiew to jeden wielki koncert – Bóg zapłać. Dziękuję tym, którzy czytali Słowo Boże, ministrantom, lektorom oraz przedstawicielom różnych zawodów i stanów. Dziękuję katechetom za „aniołki czuwające przy stajence”. Za liczną Komunię św. – Bóg zapłać. Taca z Pasterki przeznaczona będzie na „Fundusz Pomocy Matkom” będącym w szczególnej potrzebie.

5.     Jutro drugi dzień świąt 26 XII Uroczystość Św. Szczepana. Porządek Mszy św. jak w niedzielę, tego dnia modlimy się w intencji KUL-u. ksiądz Rektor skieruje do nas specjalne orędzie.Na Mszy św. o godz. 9.30 tradycyjnie Jubileusze Małżeńskie,zachęcamy dzieci, wnuki do modlitewnej pamięci i o symbolicznym kwiatku. Na Mszy św. o 12.15 udzielamy Sakramentu Chrztu Świętego.

6.     Przypominamy o odwiedzaniu strony internetowej naszej parafii: www.mbnp.rel.pl

7.     W minionym tygodniu odwiedziliśmy rodaków na Ukrainie. Zawieźliśmy im dary. Pragnę podziękować Straży Granicznej i Urzędowi Celnemu zxa pomoc w przekroczeniu granicy. Dziękuję za dary oraz Akcji Katolickiej naszej Diecezji za ufundowanie darów. Dziękuję P. Wojczukom za dary, które dołączyliśmy.

8.     Pierwszy dzień świąt spędzamy zazwyczaj w rodzinach, śpiewamy kolędy, odwiedzamy cmentarze, bo pogoda jest sprzyjająca.

9.     Pod chórem można nabyć podwójny numer tygodnika „Niedziela” z kalendarzem na nowy rok 2017, filmem DVD i ciekawymi informacjami, zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej. Jest też gazeta hrubieszowska.

10.     Jutro podamy porządek wizyty duszpasterskiej, z racji względnie suchej pogody i trasy, program wizyty będzie podobny do ubiegłego roku. Obrowiec , Dziekanów, Świerszczów, Teptiuków.

11.     Pod chórem są nowe kartoteki dla tych, którzy wprowadzili się w mijającym roku, do naszej parafii. Weźmy i czytelnie wypełnijmy i niech leży na stole a kapłan wizytujący zabierze.

12.     Bardzo dziękuję za liczne pozdrowienia i życzenia z racji Świąt Bożego Narodzenia od różnych instytucji i osób, stroiki, kartki, życzenia opłatkowe, jasełka. Bardzo dziękujemy.

13.     W pierwszy tygodniu ferii od środy do soboty organizowany jest wyjazd ministrantów, dzieci i młodzieży w góry. Zgłoszenia u ks. Stanisława.

Wszystkim solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia.

Obejmijmy modlitwą dzieci, młodzież, studentów, Gości świątecznych, samotnych, chorych, przeżywających trudne chwile rozłąki z najbliższymi, tych, którzy będą święta przeżywali z dala od rodziny i przyjaciół.Pod twoją obronę…

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630