III Niedziela Adwentu

                                        

 

1. Dziś III Niedziela Adwentu, która nazywana jest Niedzielą Radości, bo Pan jest blisko. W wieńcu adwentowym zapłonęła trzecia świeca, a kapłan ubrany jest w szaty koloru różowego. W naszej parafii rozpoczęły się Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Ks. kan. Ryszard Jurak. Rekolekcje będą trwały do wtorku włącznie. Bardzo prosimy o mobilizację ducha i fizyczną obecność. Adwent przygotowuje nas do godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. pośród krzątaniny dnia codziennego potrzebny jest czas zatrzymania się, aby przeżyć adwentowe rekolekcje. Nie zaniedbujmy adwentowej okazji, by przez udział w rekolekcjach jeszcze mocniej przylgnąć do spraw Bożych i wiecznych.

2. Na czas rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna, poza sytuacjami wyjątkowymi.W poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 autobus będzie dowoził ludzi z Osiedla Lipice przez Sławęcin i po Mszy powrót oraz z Teptiukowa do kościoła o 11.30 i z powrotem.

3. We wtorek przypada 35 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce, pamiętajmy o modlitwie w intencjach ofiar tamtego smutnego czasu.

4. Od środy 16. XII rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego, połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

5. W czwartek o 14.00 organizujemy pomoc misjonarzom, będzie zbierany zużyty sprzęt elektroniczny. Prosimy ten sprzęt składać na parkingu.

6. Przypominamy, że Sakrament Chrztu świętego w świątecznym czasie udzielany   będzie w Uroczystość św. Szczepana o godz. 12.15, a o godz. 9.30 Jubileusze Małżeńskie. Prosimy zgłaszać jubilatów w zakrystii.

7. W zakrystii są do nabycia świecei żłóbki na stół wigilijny Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – jest to akcja Caritas Polska . Zachęcamy, aby na każdym stole pojawiła się taka świeca, zakupując taką świecę pomagamy ludziom biednym. Są jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze oraz kalendarze Katolickiego Radia Zamość na nowy rok, zachęcamy do podjęcia dzieł miłosierdzia w tym czasie.

8. Pod chórem można nabyć tygodnik „Niedziela” z ciekawymi informacjami, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. Przypominamy, iż codziennie o godz. 16.30 modlimy się wobec Najświętszego Sakramentu Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych Rekolekcji Adwentowych i dobrego przygotowania do świąt.

10. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, cieszymy się liczną grupą uczestniczących z lampionami w tej Mszy św. ku czci Matki Bożej.

11. Planujemy wyjazd do Włodzimierza i Łucka, aby zawieźć paczki świąteczne. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję przez paczki żywnościowe oraz słodycze.

12. Prosimy o kontakt rodzinę, która zamówiła intencję na Pasterkę za + Stanisława Świąder

 

Wszystkim solenizantom przekazujemy najlepsze życzenia.

Obejmijmy modlitwą naszego x. Rekolekcjonistę Kan. Ryszarda Juraka, spowiedników, całą Parafię, abyśmy godnie i owocnie przeżyli czas rekolekcji.Pod twoją obronę…

 

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630