Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

                                        

 

1.     Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wczoraj w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach odbyła się uroczysta proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Do Sanktuarium przybyło ponad 70 biskupów setki księży, prezydent RP Andrzej Duda, marszałkowie Sejmu i Senatu, premier Beata Szydło, posłowie, senatorowie. Ten akt zostaje przyjęty na zakończenie obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia a także Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Dziś w naszej parafii na zakończenie każdej Mszy św. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu dokonujemy proklamacji Jubileuszowego Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Pod chórem są obrazki ze specjalną modlitwą. Porządek Msz św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona na WSD naszej diecezji. Dziś kończy się Rok Miłosierdzia Bożego w Kościele katolickim.

2.     W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent - czas, który ma nas przygotować na Święta Narodzenia Pańskiego i do naszego spotkania z Bogiem w wieczności. Przeżyjmy Adwent w pewnym wyciszeniu, rozmodleniu, uczestnictwie we Mszy św. roratniej i Rekolekcjach Adwentowych. Więcej informacji na temat Adwentu i nabożeństw podamy w przyszłą niedzielę. Nasze Rekolekcje Adwentowe będą od 11 do 13 XII.

3.     Jesteśmy po pięknej modlitwie i prezentacji naszej Parafii i miasta Hrubieszowa przez Mszę św. transmitowaną przez TV Polonia w ostatnią niedzielę. Bogu i ludziom wyrażamy naszą wdzięczność. Dziękuję Ks. Biskupowi Vitalisowi Skomorowskiemu z Łucka za celebrę Mszy św., Ks. Kanonikowi Henrykowi Krukowskiemu, moim XX Wikariuszom. Wielkie podziękowanie Panu Leszkowi i Oli Opała oraz całemu Zespołowi „Lechici”, Pani kościelnej Asi, lektorom, ministrantom, Państwu Sołtysiakom za kwiaty posadzone przy Kościele. Całej asyście składającej się z funkcjonariuszy Policji jak i Wojska, Straży Granicznej, Służby Leśnej, Służby Więziennej, Przedstawicielom Parafii, Żołnierzom 2 Pułku z Kompanią Honorową Wojska Polskiego, Orkiestrze Wojskowej, Zespołowi Pieśni i Tańca naszego miasta. Wszystkim służbom mundurowym, władzom miasta, dyrekcjom szkół, Legionowi Maryi, młodzieży, dzieciom, dziękujemy Żołnierzom Armii Krajowej i wszystkim pocztom sztandarowym. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział we Mszy św. tak licznie. Dziękuję Zakładowi Energetycznemu oraz z pogotowia elektrycznego. Dziękuję naszym Rolnikom, Leśnikom, Harcerzom, Panu Burmistrzowi z delegacją, Panu Dowódcy 2 Pułku z delegacją i innym za dary na ofiarowanie. Bardzo dziękuję Panu Józefowi Wojczukowi za fundację obiadu dla Orkiestry Wojskowej, dziękuję Pani Irenie, naszej Gospodyni za podjęcie obiadem naszych Gości. Dziękuję Dyrekcji TV Polonia, Panu Leszkowi Plaecie wraz z 23 pracownikami za transmisję Mszy św. na zakończenie pragnę podziękować wszystkim Rodakom Hrubieszowskim i innym ludziom, którzy drogą mailową, telefoniczną przesłali gratulacje. Bóg zapłać !

4.     We wtorek w kalendarzu liturgicznym wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej i śpiewu kościelnego. Bogu dziękujemy za naszego Organistę Pana Leszka, nasze Zespoły i całość oprawy różnych uroczystości.

5.     Dziś na porannej Mszy św. święcimy opłatki. To znak, że już coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie będą roznosić opłatek przedstawiciele naszej parafii – Rady Parafialnej. Opłatek powinien być w każdym domu. Przyjmijmy naszych parafian z kulturą i szacunkiem, bez uszczypliwości. Tradycyjnie ofiary składane za opłatki będą na pokrycie kosztu zakupu (ponad 3 tysiące złotych) oraz na potrzeby parafii: podatki i ubezpieczenie Kościoła.

6.     Towarzystwo Diabetyków zaprasza na bezpłatne badanie krwi w HDK-u 21.11 w godz. 8-12.

7.     Od przyszłej niedzieli Msza św. w Dziekanowie o godz. 12.00.

8.     Choć Rok Miłosierdzia się skończył, nasza adoracja i Koronka do Miłosierdzia Bożego pozostaje jako owoc Roku Jubileuszowego. Zapraszamy na godz. 16.30. jest to dodatkowy czas na spowiedź św.

9.     W II Niedzielę Adwentu 4. XII na Mszy św. o godz. 11 poświęcimy medaliki dzieciom klas III przygotowującym się do I Komunii św.

10.     W przyszłą niedziele na godz. 11 zapraszamy do obsługi Mszy św. naszych przedszkolaków.

11.     Prasa katolicka do nabycia pod chórem a w zakrystii są jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze oraz kalendarze Katolickiego Radia Zamość na nowy rok.

Obejmijmy modlitwą naszą Parafię poprzez Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

 

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630