XXVI Niedziela Zwykła

 1. Dziś taca inwestycyjna.
 2. Dziś obchodzimy 106 Światowy Dzień Uchodźcy i Migranta.
 3. Dziś obchody dnia Podziemnego Państwa Polskiego. Rozpoczęcie o godz. 10.20 na placu przy ul. Rynek, o godz. 11.00 msza św. w sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej. Szczegóły na plakacie. Pani burmistrz serdecznie zaprasza.
 4. Zapowiedzi przedmałżeńskie na mszy św. o godz. 09.30. Po mszy św. nauki przedmałżeńskie.
 5. We wtorek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek wsp. Świętych Aniołów Stróżów.
 6. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, czas szczególnej modlitwy różańcowej. Przypominamy, że za odmówienie części różańca św. - 5 tajemnic, zyskuje się odpust zupełny zawsze gdy różaniec jest odmawiany w kościele, w kaplicy publicznej np. w Dziekanowie, w rodzinie czy wspólnocie zakonnej. Warunki, które należy spełnić to:  wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, spowiedź i komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 7. Odpust uzyskuje się raz na dzień. Jedna spowiedź wystarcza do uzyskania odpustów przez wiele dni. Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego jest konieczna w każdym dniu, w którym odmawia się różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic. Jeżeli brakuje któregoś z warunków koniecznych do uzyskania odpustu zupełnego, uzyskuje się odpust cząstkowy. Odpust można uzyskać dla siebie lub osoby zmarłej bliskiej sercu.
 8. Dzieci w czwartek otrzymają na I nabożeństwie różańcowym planszę z tryptykiem do którego każdego dnia będą otrzymywać po różańcu naklejkę. W ostatni dzień października dla tych dzieci, które będą miały komplet naklejek otrzymają dodatkową nagrodę niespodziankę. Będzie również wśród tych dzieci losowana dodatkowo nagroda specjalna –  duży  Miś Puchatek.
 9. W każdy Czwartek tygodnia o godz. 17.45 zapraszamy na konferencję dla rodziców chrzestnych do sali spotkań Legionu Maryi, która znajduje się w budynku Caritas na I piętrze.
 10. Intencje mszy św.
 11. Reklama Niedzieli.
 12. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych w domach.
 13. W piątek po mszy św. o godz. 17.00 w kościele ostateczne spotkanie z młodzieżą, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 14. Informacja pani burmistrz o Hrubieszowskiej Karcie Seniora oraz o telefonie dla Seniora.
 15. Zachęcam do nabywania kalendarzy rolniczych – 27 zł oraz kalendarzy ściennych – 6 zł.
 16. W tym tygodniu zrobiliśmy napęd dzwonów w Dziekanowie, wymieniliśmy rynny na plebanii, wyremontowany został jeden garaż zamontowane przed plebanią nowe tablice informujące o parafii i Caritas.
 17. Za tydzień I Niedziela miesiąca po mszy św. o godz. 12.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
 18. W przyszłą Niedzielę kazania będzie głosił , oprócz mszy św. o godz. 17.00 ks. Zbigniew Lenart – misjonarz. Po każdej mszy św. będzie zbierał ofiary do puszki na potrzeby misyjne.
 19. W przyszłą Niedzielę będzie I numer naszej Gazetki Parafialnej.
 20. Pomódlmy się w intencji dzieł ewangelizacyjnych dokonujących się w naszej diecezji, o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, chorych, o zdrowie dla ks. prałata, który przebywa w szpitalu, o pokój na świecie i w naszej Ojczyźnie,  uchodźców i migrantów oraz o powstrzymanie pandemii corona wirusa na świecie i za śp. Jana Jamoszczuk z Dziekanowa.

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630