XXIV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. Dzisiaj  na mszy św. o godz. 17.00 kanoniczne wprowadzenie mnie jako nowego proboszcza. Serdecznie zapraszam.
 3. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Niech to będzie dzień podkreślenia, że Krzyż w naszym życiu zajmuje nadal szczególne miejsce. Otoczmy troską krzyże przydrożne.
 4. We wtorek wsp. NMP Bolesnej, w środę św. Męczenników Korneliusza, pap i Cypriana, bp
 5. P. Marta Majewska – burmistrz naszego miasta, II Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy oraz nasza wspólnota parafialna zapraszają w czwartek, 17 września na uroczystości patriotyczno – religijne w 81 rocznicę napaści armii sowieckiej na naszą Ojczyznę, nóż w plecy oraz na Dzień Sybiraka. Rozpoczęcie na cmentarzu wojennym o godz. 10.00. Podniesienie Flagi Państwowej, wystąpienie pani burmistrz, apel pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów, msza św. w intencji obrońców naszej Ojczyzny. Zapraszamy.
 6. W piątek, 18 września, święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, patrona dzieci i młodzieży.
 7. W piątek 18 września o godz. 16.00 w Sali widowiskowej Hrubieszowskiego Domu Kultury odbędzie się uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji 620 rocznicy uzyskania praw miejskich naszego miasta Hrubieszowa.
 8. W sobotę zapraszamy rodziców młodzieży, która pragnie przystąpić do sakramentu bierzmowania. Obecność na mszy św. o godz. 17.00, później spotkanie w kościele.
 9. Intencje mszy św.
 10. Reklama Niedzieli.
 11. Pan Leszek nasz organista zaprasza zespół młodzieżowy na próby w środy i piątki o godz. 18.30. Próby zespołu dziecięcego będą się odbywały w sobotę o godz. 10.00, p. Leszek również bardzo serdecznie zaprasza.
 12. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą obejmijmy pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Puszka na KRZ.
 13. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 17..00 w kościele spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I komunii św. Zapraszamy.
 14. Pomódlmy się w intencji dzieł ewangelizacyjnych w naszej diecezji, o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, gości, chorych, o pokój na świecie i w naszej ojczyźnie, o mocną wiarę dla dzieci, młodzieży i wychowawców, o powstrzymanie pandemii corona – wirusa oraz za śp. Tadeusza Pydo, Krzysztofa Bubiełło oraz Stanisława Werenij.

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630