XVIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła. Witamy i pozdrawiamy wakacyjnych Gości i naszych Parafian. Rozpoczął się miesiąc sierpień. W tych dniach łączymy się z pielgrzymami, którzy z różnych miejsc Ojczyzny podążają na Jasną Górę. Zachęcamy do oglądania Apelu Jasnogórskiego w TV Trwam. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 2. W dzisiejszą niedzielę można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie modlitwy „Ojcze nasz...” i „Zdrowaś Maryjo...”, przyjąć Komunię św. oraz modlitwa w intencji Ojca św. Przyszły piątek to I Piątek Miesiąca. Nabożeństwa ze spowiedzią o godz. 7:00 i 18:00, a w Dziekanowie o godz. 17:00.

  Dziś I Niedziela Miesiąca.

 3. Trwa czas urlopów i wakacyjnego wypoczynku m.in. ks. Pawła Głowika. Dziękujemy paniom za posługę sprzątania kościoła i placu kościelnego. Czynią to z wielkim poświęceniem. Odwdzięczamy się darem modlitwy na Nowennie. Dziękujemy za wykoszenie trawy Panu Zygmuntowi Śliwińskiemu, a Pani Sowierszenko za gazetkę.

 4. Żniwny krajobraz i zapach koszonego zboża kojarzą się nam z powszednim chlebem – podstawą naszej egzystencji. Modlimy się za naszych rolników o zdrowie i dar dobrej pogody. Chrystus Pan mówi o sobie: „Jam jest Chleb Życia”. Łamiąc jeden chleb wprowadzamy jedność najpierw wśród obecnej wspólnoty, a potem wszędzie tam, gdzie będziemy się znajdować. Przypuszczalnie dożynki parafialne odbędą się 16 sierpnia.

 5. Dziś w Kościele Filialnym w Dziekanowie Odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej. Uroczystą Sumę Odpustową o godzinie 12:00 odprawi Ks. Proboszcz Marian Wyrwa z Białopola. Msza św. w oprawie naszego Zespołu „lechici”. Mieszkańcy Dziekanowa serdecznie zapraszają.

 6. We wtorek 4 sierpnia w liturgii wspominamy św. Jana Marię Vianneya patrona proboszczów. Za jego wstawiennictwem dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę na rzecz parafii.

 7. Każdy dom rodzinny, a zwłaszcza rodzice wyciskają na swoich dzieciach, czy wnukach znamię wiary. Ono przejawia się przez udział we Mszy św., ale też w pamięci o zmarłych dziadkach, rodzicach, chrzestnych. Jeżeli my sami nie przekażemy tego dobrego zwyczaju, to i o nas nikt nie będzie pamiętał. Zarośnie nasza mogiła chwastem i niepamięcią.

 8. We czwartek będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Nie ma w tym dniu święta obowiązującego, ale wierni lubią w to święto uczestniczyć we Mszy św. o godz. 7:00 lub 18:00.

 9. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy odwagę przeciwstawić się złu, które jest skutkiem nadużywania alkoholu. Bądźmy świadomi, jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.

 10. We wtorek o godz. 16:00 w Kościele próba dzieci przystępujących do I Komunii św.

 11. W przyszłą niedzielę I Komunia św. dzieci klas IV o godz. 9:15. Spowiedź dzieci, rodziców, rodzeństwa w piątek o godz. 16:00. Nie wyobrażam sobie, aby kogoś z rodzeństwa mogło zabraknąć przy konfesjonale. Do spowiedzi idzie cała rodzina. Prosimy tak zaplanować popołudnie, aby na ten czas razem z dzieckiem przystąpić do spowiedzi. Nie wolno samego dziecka wysłać do Kościoła, a wszelkie przygotowania nie mogą tego faktu przysłonić. W godz. od 16:00 do 17:00 będą księża z sąsiednich parafii do pomocy w spowiedzi. Bardzo prosimy o godne i właściwe przeżycie Komunii św. Prosimy również o zachowanie trzeźwości. Dzieci w Niedzielę o godz. 17:00 na nabożeństwie będą miały osobisty akt zawierzenia.

  Msza św. zamówiona na 9 sierpnia o godz. 9:30 za Franciszka Dziadas będzie odprawiona o godz. 8:00.

 12. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

 13. Obejmijmy modlitwą naszych wakacyjnych Gości, Parafian, pielgrzymów, dzieci, młodzież, rodziców oraz panie wykonujące posługę sprzątania kościoła i placu kościelnego...

  Święty Michale Archaniele...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630