XVII Niedziela Zwykła

 1. Dziś XVII Niedziela Zwykła, a w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Joachima i Anny – Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień szczególnej wdzięczności dla rodziców i dziadków. Pamiętajmy w modlitwie i geście wdzięczności wobec naszych seniorów.

 2. Witamy i pozdrawiamy wakacyjnych Gości i naszych Parafian. Dobrze czynicie, że nawiedzając swój rodzinny dom, odwiedzacie i ten Dom Boży, spełniając przykazanie, aby „w niedzielę i święta we Mszy św. uczestniczyć”. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15 i 17:00, a w Kościele Filialnym w Dziekanowie o godz. 9:00. Odpust w Kopyłowie.

 3. Zbliżamy się do miesiąca sierpnia. Miesiąc ten jest czasem różnych rocznic; 1 sierpnia rocznica Powstania Warszawskiego oraz narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.

 4. Trwają jeszcze zapisy na pieszą pielgrzymkę z Zamościa na Jasną Górę w dniach 2-14 sierpnia.

 5. Za tydzień w Kościele Filialnym w Dziekanowie Odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej. Sumę Odpustową odprawi Ks. Proboszcz Marian Wyrwa z Białopola. Prosimy mieszkańców Dziekanowa o przygotowanie Kościoła do Odpustu. Prosimy przyjechać do Hrubieszowa po dekoracje. Msza św. na cmentarzu w Dziekanowie w sobotę o godzinie 18:00. Mieszkańcy Dziekanowa zapraszają na Sumę Odpustową.

 6. Kończą się urlopy naszych pracowników: ks. Pawła Obirka i pani Kościelnej Asi, a na urlop udaje się ks. Paweł Głowik. Bardzo dziękuję paniom z Legionu Maryi i innym paniom sprzątającym Kościół. Pozostawmy naszą świątynię w czystości i porządku. Darem modlitwy na Nowennie w środę odwdzięczamy się za gorliwą pracę. W poniedziałek o godz. 16:00 próba dzieci przystępujących do I Komunii św.

 7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. Przypominamy, iż kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie od godz. 8:00 do 9:00 i od 15:30 do 16:30.

 8. Chcemy zwrócić uwagę zwłaszcza młodym parafianom na kulturę zachowania i pozdrawiania się na ulicy. Kto był w górach, zauważył iż ludzie na szlakach turystycznych pozdrawiają się nie znając siebie nawzajem. Jest przedziwna rzecz, iż starsi parafianie kiedy spotkają księdza na ulicy to witają się przyjętym pozdrowieniem. Niestety, młodzi ludzie: dzieci czy młodzież udają, że księdza nie znają. Proszę nas źle nie zrozumieć, ale po takich gestach pozdrowienia poznaje się charakter i kulturę ludzi. Zwróćmy na to uwagę.

 9. Obejmijmy modlitwą naszych wakacyjnych Gości, Parafian, dzieci, młodzież, pielgrzymów oraz zmarłych...

  Święty Michale Archaniele...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630