XVI Niedziela Zwykła

 

 1. Dziś XVI Niedziela Zwykła. Witamy i pozdrawiamy wakacyjnych Gości i naszych Parafian. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15 i 17:00, a w Kościele Filialnym w Dziekanowie o godz. 9:00. Pamiętajmy, iż nie ma wakacji od modlitwy, od niedzielnej Mszy św.; przypominamy o tym zwłaszcza dzieciom i młodzieży.

 2. Przypominamy naszym Gościom o obecności w naszym Kościele relikwii łącznie z obrazem św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo świętego naszego rodaka, jak też zachęcamy do codziennej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego jako owoc Roku Miłosierdzia. W każdą środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 3. Trwa okres urlopowy. Nasza pani kościelna Asia jest na urlopie. Bardzo dziękuję Legionowi Maryi i innym dobrym sercom za pomoc w sprzątaniu kościoła. Polecamy się w dalszym ciągu, aby w następnym tygodniu przygotować Kościół do liturgii.

 4. Dziś błogosławimy kierowców i pojazdy mechaniczne z racji wspomnienia św. Krzysztofa, które przypada w przyszłą sobotę. Można ze stolika pobrać obrazek i złożyć ofiarę na środki transportu dla misjonarzy.

 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie tygodnika „Niedziela”, do nabycia pod chórem. Przypominamy, iż kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie od 8:00 do 9:00 i od 15:30 do 16:30.

  W najbliższą środę 22 lipca w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Marii Magdaleny, a w czwartek św. Brygidy patronki Europy.

 6. W związku z epidemią koronawirusa zwracajmy uwagę na zachowanie przepisów sanitarnych, zwłaszcza w Kościele powinniśmy zasłaniać usta i nos lub zachować należytą odległość.

 7. Obejmijmy modlitwą naszych wakacyjnych Gości, Parafian, dzieci, młodzież, solenizantów tego tygodnia: Krzysztofów, Jakubów, Anny oraz tych, którzy będą zawierali sakrament małżeństwa a także naszych rolników o szczęśliwe zbiory zbóż....

  Święty Michale Archaniele...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630