XV Niedziela Zwykła

  1. Dziś XV Niedziela Zwykła. Witamy i pozdrawiamy wakacyjnych Gości i Parafian. Trwają wakacje. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów a dla rolników rozpoczyna się okres intensywnej pracy przy zbiórce plonów. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św. Kościół nam daje możliwość uczestnictwa w sobotniej wieczornej Mszy św., jeżeli nie możemy z ważnych powodów uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Dziś porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15 i 17:00, a w Kościele Filialnym w Dziekanowie o godz. 9:00.

  2. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę z Zamościa do Częstochowy w dniach 2-14 sierpnia. Są to wspaniałe „Rekolekcje w drodze”. Zachęcamy młodych, a także całe rodziny do udziału.

  3. Trwa czas urlopowy. U nas na urlopie jest ks. Paweł Obirek i Pan Organista Leszek oraz Pani Kościelna Asia. Zwracam się z gorącym apelem o pomoc w utrzymaniu czystości w Kościele. W piątek po Mszy św. wieczorowej zapraszamy do sprzątania Kościoła. Apel kierujemy do Pań, które mają wyczucie czystości i piękna. Dziękuję tym Paniom, które sprzątały Kościół w ten piątek.

  4. Zauważamy zmasowany atak Świadków Jehowy na nasze rodziny i domy. Świadkowie Jehowy są to bracia błądzący, często posługują się biblią ale ich interpretacja odbiega bardzo znacznie od prawd wiary uznanych przez Kościół, wyrywkowo ją traktują na wykrzywiony sposób. Nie dyskutujemy z nimi i nic od nich nie przyjmujemy. Modlimy się o ich nawrócenie.

  5. W czwartek 16 lipca wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Odpust w Dubience, Tomaszowie i Nabrożu gdzie gromadzą się sołtysi.

  6. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. Przypominamy, iż kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie od 8:00 do 9:00 i od 15:30 do 16:30.

  7. Dziś II tura wyborów Prezydenta R.P. Prosimy was Drodzy Parafianie abyście poszli głosować i pamiętajmy, że jako chrześcijanin muszę i jestem zobowiązany do tego, by oddać głos na ludzi, którzy prezentują katolicki punkt widzenia na rodzinę, małżeństwo oraz wychowanie dzieci. Katolik powinien głosować na kandydata, który głosi poglądy zgodne z Dekalogiem i Ewangelią. Inna opcja to zdrada.

  8. Obejmijmy modlitwą naszych wakacyjnych Gości, Parafian, dzieci, młodzież, solenizantów i jubilatów tego tygodnia oraz pomordowanych Polaków na Wołyniu... Święty Michale Archaniele...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630