XIV Niedziela Zwykła

  1. Dziś XIV Niedziela Zwykła. Witamy i pozdrawiamy wakacyjnych Gości i Parafian. Cieszymy się, iż nawiedzając domy rodzinne modlicie się w naszym Wieczerniku Cywilno – Wojskowym. Wielu z Was jest związanych z tym Kościołem przez Chrzest św., I Komunię św., bierzmowanie czy Sakrament Małżeństwa. Warto po latach wrócić do tych przeżyć i do tego miejsca. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15 i 17:00, a w Dziekanowie o godz. 9:00.

  2. Jesteśmy po naszym Odpuście ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Składam z głębi serca podziękowania Ks. Biskupowi Marianowi Buczkowi, wszystkim gościom, służbom mundurowym, Dowódcy Jednostki Wojskowej i wojsku za kompanię honorową i asystę. Wielkie podziękowania dla Orkiestry Wojskowej, Pana Leszka i Zespołu „Lechici”, Pani Kościelnej, Legionowi Maryi, Panu Zygmuntowi Śliwińskiemu i jego grupie oraz sołtysowi z Dziekanowa za ławki. Dziękuję za dary do kuchni.

  3. Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców o większa troskę o dzieci i młodzież w okresie wakacyjnym. Niech uczestniczą w niedzielnej Mszy św. Bardzo często w tym czasie młodzież atakują różni ludzie powiązani z sektami, którzy odciągają od Boga i Kościoła. Często robią tzw. „wodę z mózgu”. Bądźmy czujni i zwracajmy na to uwagę.

  4. Przypominamy naszym Gościom o obecności w naszym Kościele relikwii łącznie z obrazem św. Jana Pawła II . Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo naszego świętego rodaka, jak też zachęcamy do codziennej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego jako owoc Roku Miłosierdzia i Kościoła stacyjnego oraz do wpisywania podziękowań i próśb na kartkach, gdy razem modlimy się w każdą środę na nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  5. Na urlopie przebywa ks. Paweł Obirek, Pani Kościelna, Pan Leszek i Pani Gospodyni. Proszę Legion Maryi, KŻR i inne dobre panie i panów o pomoc w utrzymaniu Kościoła.

    Prasa katolicka do nabycia pod chórem. Przypominamy, iż kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie od godz. 8:00 do 9:00 i od 15:30 do 16:30.

  6. Obejmijmy modlitwą naszych wakacyjnych gości, Parafian, dzieci, młodzież, solenizantów i jubilatów tego tygodnia oraz pomordowanych Polaków na Wołyniu...

    Święty Michale Archaniele...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630