VI Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś VI Niedziela Wielkanocy, a Kościół na całym świecie dziękuje dziś Bogu, iż 100 lat temu urodził się Wadowiak Karol Wojtyła – Papież z rodu Polaków. We wszystkich Kościołach odbywa się wielkie dziękczynienie za dar św. Jana Pawła Wielkiego. Św. Jan Paweł II to symboliczna postać drugiej połowy XX wieku. Był człowiekiem, którego życie najlepiej podsumowuje próby i tryumfy ludzkiego ducha. To był najważniejszy papież w historii, biorąc pod uwagę jego wpływ na Kościół i świat. Często politycy i ludzie wielcy stawiają pytanie – co by św. Jan Paweł II powiedział obecnemu światu, żyjącemu w ciągłym lęku? Z pewnością powtórzyłby wezwanie z 22-X-1978 r.:

„Nie lękajcie się!” Z okazji 100 rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła Wielkiego wywieśmy flagi narodowe, papieskie i Maryjne i oglądajmy różne tematyczne filmy w TV dziś i jutro.

 1. Bogu dziękujemy i św. Janowi Pawłowi II, iż od dziś może nas jeszcze więcej uczestniczyć we Mszy św. zarówno w niedzielę jak i w dni powszednie. Często wierni mnie pytają – czy już można przychodzić do Kościoła na Mszę św.? Odpowiadamy – tak. Zgodnie z oświadczeniem pana Ministra Zdrowia na Jubileusz papieski zwiększa się ilość ludzi w Kościele. Kiedy liczyliśmy wiernych uczęszczających do Kościoła na Mszę św., wówczas ten procent będzie się równał z obecnymi przepisami. Udział w Eucharystii jest naszym umocnieniem duchowym i obowiązkiem dla każdego z wiernych.

 2. W poniedziałek rozpoczynamy doroczne dni modlitw o urodzaje (dawne Dni Krzyżowe). Poświęcenie pól 1 VI w drugi dzień zesłania Ducha św. Bliższe informacje w przyszłą niedzielę.

 3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

 4. Trwa miesiąc maj. Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwach majowych – w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 16:30. Dziękujemy za modlitwy przy kapliczkach i krzyżach.

 5. Bardzo dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii złożone w kopertach na tacę, jak i na konto parafii. W ostatnim tygodniu zapłaciliśmy za gaz i za światło - rachunek wyszedł nam ponad 2,5 tys. zł.

 6. Jeżeli młodzież pójdzie do szkoły, to z racji Odpustu ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się bierzmowanie.

 7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. Praktycznie cały tygodnik jest poświęcony osobie św. Jana Pawła II. Zachęcamy do lektury.

 8. Obejmijmy modlitwą całą naszą Ojczyznę, Kościół, rodziny, młodzież, dzieci, służbę zdrowia, służby mundurowe oraz zmarłych parafian, a w szczególności śp. prof. Wiktora Zina.

  Święty Michale Archaniele...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630