V Niedziela Wielkanocy

  1. Dziś V Niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się w naszym parafialnym Wieczerniku, aby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza Eucharystii oraz słuchanie Słowa Bożego, to wszystko otwiera nas na Najświętszego Boga, który ofiaruje nam swoją moc, dobroć i miłosierdzie. Tak rodzi się wiara, nadzieja i miłość, którymi można i trzeba się dzielić z innymi. Rada Główna Episkopatu zachęca w miarę możliwości do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach w kościołach oraz do spowiedzi świętej. Pewne jest jedno – człowiek musi wrócić do Boga. Inna droga prowadzi do nikąd. Polska wysycha nie tylko materialnie ale i duchowo. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Biorąc pod uwagę możliwości uczestnictwa we Mszy św. w naszym Kościele, zapraszamy na Msze św. na różne godziny. Ojciec św. Franciszek przestrzega przed niebezpieczeństwem ograniczania praktykowania wiary i uczestnictwa we Mszy św. wyłącznie do wymiaru wirtualnego, telewizyjnego czy radiowego. Przypominamy, iż w naszym Kościele we Mszy św. może uczestniczyć do 60 osób.

  2. Zbliżamy się do 100-lecia urodzin Świętega Jana Pawła II – dokładna data to 18 maja 1920 roku. W przyszłą niedzielę mamy zarządzenie Episkopatu Polski aby we wszystkich Kościołach były sprawowane Msze św. jako dziękczynienie za życie i pontyfikat Św. Jana Pawła II. Będzie czytany list Epioskopatu Polski na 100-lecie urodzin Papieża Polaka. Msza św. będzie odprawiona o godz. 9:30.

  3. Trwają nabożeństwa w miesiącu maju do Matki Bożej w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedzielę i święta o godz. 16:30. Zapraszamy na nabożeństwa z możliwościa do spowiedzi. W środę 13 maja przypada Święto Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy w środę ze świecami na procesję Maryjną.

  4. Bardzo dziękujemy za ofiary na potrzeby Kościoła, które zostały złożone zarówno na konto parafialne jak i w kopertach na tacę. Nie ma ślubów, mało jest też chrztów św., a to sprawia, iż ponosimy koszty ubrania kwiatami Kościoła, nie licząc innych wydatków. Za ofiary składamy serdeczne – Bóg zapłać.

  5. W przyszłą niedzielę przypada rocznica śmierci śp. prof. Wiktora Zina. Msza św. w intencji profesora o godz. 11:00.

    Prasa katolicka do nabycia pod chórem. Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów.

  6. Obejmijmy modlitwą całą naszą Ojczyznę, Kościół w Polsce, parafię, dzieci i młodzież szkolną, solenizantów, służbę zdrowia i wszystkie służby mundurowe.

    Święty Michale Archaniele...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630