IV Niedziela Wielkanocy

 1. Dziś IV Niedziela Wielkanocy, przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw do służby w Kościele. Ciąglemusimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadań przemiany serc, podjęcie trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, iż tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawiennej ofiary podczas Eucharystii oraz przekazywanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Za tydzień w Katedrze święcenia kapłańskie. Dziś z racji I Niedzieli Miesiąca na Sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 2. Trwają nabożeństwa do Matki Bożej odprawiane w miesiącu maju. Dziękujemy tym, którzy uczęszczają zarówno do Kościoła na powyższe nabożeństwa jak i modlącym się przy kapliczkach i krzyżach. Zwracamy się z gorącym apelem do Rodziców, aby uczynili wszystko, by dzieci uczęszczały na te nabożeństwa. Jesteśmy świadkami profanacji Obrazów Matki Bożej Krzyżą św., wody święconej przez zdeprawowanych, często młodych ludzi. Pamiętajcie Rodzice, iż za katolickie wychowanie dzieci jesteście Wy odpowiedzialni. Dajmy młodszym dobry przykład przez szacunek do nabożeństw Maryjnych.

 3. W piątek 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00, a w Dziekanowieo godz. 12:00 z racji Dni Staszicowskich, a później złożenie wieńców przy pomniku.

 4. Bardzo dziękuję Legionowi Maryi, pani Stefanii i Barbarze Sobolewskim, panu Zygmuntowi Śliwińskiemu za rozebranie dekoracji Wielkanocnej, a państwu Dubienko za dekorację Maryjną. Bardzo dziękuję pani Sowierszenko za kolejną, piękną gazetkę do gabloty nawiązującą do 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II.

 5. Bardzo dziękuję za ofiary na potrzeby parafii, złożone do kopert na tacę i na konto parafialne. Pomagają nam one regulować bieżące zobowiązania parafii. Niech Bóg wszystkim błogosławi.

 6. Jeszcze raz informujemy, iż I Komunia św. dzieci klas III planujemy na 27 września. Kiedy będą możliwe warunki, zrobimy zebranie rodziców.

 7. Planowaną pielgrzymkę do Grecji na życzenie wielu parafian przenosimy na przyszły rok. Data do ustalenia.

 8. Wierni pytają kiedy będzie poświęcenie pól? Czekamy na opady deszczu i sądzę, iż pod koniec maja lub na początku czerwca.

 9. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. Zachęcamy do lektury ciekawych artykułów.

 10. Jeszcze raz informujemy, że nasz Kościół jest odkażany specjalnymi środkami. Jednocześnie zapraszamy na Msze św. Według warunków pomierniczych możemy na Mszy św. uczestniczyć w liczbie 60 osób. Zapraszamy również do spowiedzi św. aby spełnić obowiązek spowiedzi Wielkanocnej. Można ją odbyć na nabożeństwach majowych z racji I Piątku i I Soboty Miesiąca.

 11. Obejmijmy modlitwą całą naszą Ojczyznę, Kościół, parafię, dzieci I Komunijne i młodzieżdo bierzmowania, maturzystów, nasze rodziny, ludzi chorych, służbę zdrowia, służby mundurowe. Święty Michale Archaniele...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630