IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu - nosi nazwę „Laetare”- radości. Symbolem tego jest różowy ornat, w który ubrany jest celebrans, a ołtarz może być ozdobiony kwiatami. Bóg jest źródłem radości i wiernej Miłości. Przy inwazji koronawirusa, trzeba mówić o radości wiedząc, że Bóg jest naszą nadzieją, siłą i mocą.

 2. W związku z epidemią koronawirusa Pasterz naszej Diecezji wydał między innymi następujące rozporządzenie:

  1. Poleca, aby bezwzględnie przestrzegać wszystkich rozporządzeń organów państwowych wydanych w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz dostosować się do wskazań podanych w ostatnich komunikatach Rady Stałej Episkopatu Polski i Przewodniczącego KEP – Abpa Stanisława Gądeckiego.

  2. Przypomina o udzielonej Dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach św. i rozszerza tę dyspensę na osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w Eucharystii ze względu na ograniczenia państwowe. Równocześnie zachęca do duchowego przeżywania Mszy św. za pośrednictwem środków społecznej komunikacji i gorliwej modlitwy we wspólnotach zakonnych, kapłańskich oraz rodzinnych.

  3. Uwrażliwia duszpasterzy i wiernych świeckich na potrzebę szczególnej troski o osoby starsze, chore i samotne. Niech zachęcają je do ofiarowania swoich trudów i cierpień w intencjach Kościoła, Ojczyzny i świata oraz owocnego przeżywania w duchu wiary i ufności w Boże Miłosierdzie obecnej trudnej sytuacji i czasu Wielkiego Postu.

  4. Wzywa do zawieszenia zaplanowanych rekolekcji wielkopostnych oraz innych wspólnotowych wydarzeń liturgicznych, prosząc o ich przesunięcie na okres późniejszy. Niech ten czas zostanie wykorzystany na modlitwę rodzinną oraz różne formy pogłębiania wiary i życia duchowego.

  1. Powyższe zarządzenia obowiązują do odwołania.

Zpasterskim błogosławiestwem

+ Biskup Marian Rojek

 1. W środę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. będą odprawiane o godz. 8:00 i 17:00, a w Dziekanowie o godz. 16:00.

 2. W związku z pandemią koronawirusa i zarządzeniu Ks. Biskupa Ordynariusza Rekolekcje Wielkopostne nie odbędą się. Umożliwiamy wiernym w ciągu tygodnia i w niedzielę odbycie spowiedzi wielkanocnej. Zapraszamy w ramach odprawianych Mszy św. rano i wieczorem oraz w niedzielę do spowiedzi św. Kratki konfesjonałów są ofoliowane i zabezpieczone, tak jak i odkażamy klamki w kościele, cały kościół i konfesjonały.

 3. W związku z szerzącą się epidemią, prosimy pamiętać o ludziach starszych, chorych czy samotnych. Być może trzeba im pomóc w zakupie żywności lub środków higienicznych. Mogą też nie mieć pieniędzy na zakupy żywności. Uruchamiamy pomoc żołnierską, harcerzy, Caritas. Prosimy o kontakt z Parafią. Informujemy również, że z uwagi na epidemię oraz zarządzenie Ks. Biskupa konferencje przedmałżeńskie nie będą się odbywały do odwołania.

 4. Z racji, iż były zamówione Msze św. w czasie rekolekcji, prosimy o ponowny kontakt z duszpasterzami i ustalenie nowego terminu zamówionych Mszy św.

 5. Zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 15:30 i 17:00, a w Dziekanowie o godz. 16:00.

 6. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

 7. Obejmijmy modlitwą Kościół Powszechny, naszą Ojczyznę i parafię, ludzi chorych na duszy i ciele. Święty Michale Archaniele...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630