II Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś II Niedziela Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czs przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie Słowa Bożego, Eucharystię i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania; przez organizowanie w tymczasie rekolekcji, które u nas będą od 22 marca do 25 marca. Przypominamy, że w naszym Kościele w każdy piątek o godz. 15:30 i 17:00, a w Kaplicy o 16:00 razem z Chrystusem i Jego kochającą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową. Dziękujemy tym, którzy byli w ostatni piątek. Pamiętajmy, że ten kto nie chce współczuć Chrystusowi, ten nie będzie miał współczucia do napotkanego człowieka. Pytamy – czy z waszego domu, rodziny przychodzicie na Drogę Krzyżową? Pytamy czy nie powinno być na tym nabożeństwie Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żaliwięcej dzieci i młodzieży? W niedzielę po Sumie są odprawiane Gorzkie Żale. Wszystkich Parafian zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Błagamy Was – nie lekceważmy i ne odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz wspólnoty z Panem Bogiem i ludźmi. Kochani Rodzice i Wychowawcy z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na Was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, także w duchu tradycji w naszej polskiej tożsamości.

 2. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Młodzież zapraszamy na godz. 9:30, a dzieci na godz. 11:00.

 3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą „Ad Gentes”. Naszymi modlitwami i ofiarami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy Dobrą Nowinę o Zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia.

 4. Wśród uczynków Wielkiego Postu jest jałmużna. Ewangelia przypominała nam o tym w Środę Popielcową. Jałmużna to wsparcie ludzi biednych, potrzebujących, ale też składamy jałmużnę z racji niezachowania postu. Pan Bóg dał nam czas nawrócenia. Zajrzyj w swoje serce. Stań w prawdzie wobec Pana Boga i bliskich.

 5. Trwają nadal zapisy na pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację Ks. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego w dniu 7 czerwca.

  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00poświęcenie książeczek dzieciom klas III. W sobotę o godz. 9:00 próba w kościele. Dziękuję Panu Wojciechowi Kuterze z Teptiukowa i Strażakom z Dziekanowa za okazaną pomoc w pracach na rzecz parafii.

 6. Trwają konferencje przedmałżeńskie po Mszy św. młodzieżowej o godz. 9:30.

 7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

 8. W miniony wtorek w Lublinie zawarłem umowę z wykonawcą dodatkowych okien, celem docieplenia wnętrza Kościoła.

 9. Ks. Proboszcz Parafii pw. Ducha Świętego kieruje do nas list w sprawie śmieci na cmentarzu (odczytać treść).

 10. Obejmijmy modlitwą naszą parafię, rekolekcje, Ks. Rekolekcjonistę, solenizantów – Krystyny i wszystkie niewiasty z racji Dnia Kobiet. Święty Michale Archaniele...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630