VII Niedziela Zwykła

  1. Dziś VII Niedziela Zwykła. W ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W Wielkim Poście zachęcamy do trzeźwości oraz warto powziąć postanowienie o nie paleniu papierosów. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 9:30 w Domu Parafialnym zebranie nowej Rady Duszpasterskiej, a po Sumie zebranie Rodziców dzieci klas III.

  2. We wtorek kończy się karnawał. Wszelkie imprezy rozrywkowe należy zakończyć przed północą. Nie ma w Wielkim Poście żadnego pozwolenia na zabawy. Nawet urodziny, czy święto kobiet nie upoważniaja nas do złamania postu. Przypominamy o tym zwłaszcza młodym i tym, którzy odpoczywają w sanatoriach.

  3. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Ten czas poprzez modlitwę, uczynki pokutne i czynna miłośc bliźniego przygotowuje nas do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter pokuty. Dziękujemy w tym czasie Bogu za dar wiary i chrzest święty. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły: jakościowy i ilościowy. Obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu spożywamy trzy posołki, w tym jeden do syta. Rodzice powinni się zatroszczyć, aby również dzieci, choć one nie są zobowiązane postem, były wprowadzone w ducha autentycznej pokuty. Nabożeństwo z posypaniem głów popiołem będzie odprawione o godzinie 8:00, 9:30, 17:00, a w Dziekanowie o 16:00. Wierni w tym dniu bardzo licznie przychodzą do Kościoła. Prosimy, aby w ten dzień zachować trzeźwość.

  4. Pod chórem tygodnik „Niedziela” z ciekawymi informacjami. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

  5. Dziękuję Pani Sowierszenko za gazetkę do naszej gabloty, Domowemu Kościołowi za prace biurowe, a Panu Gietce za pyszne pączki na „Tłusty Czwartek”.

    Wszystkim solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Modlimy się za naszą parafię u progu Wielkiego Postu.

  6. Obejmijmy modlitwą całą naszą parafię. Święty Michale Archaniele...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630