V Niedziela zwykła

  1. Dziś V Niedziela w ciągu roku lturgicznego, która gromadzi nas przy stole Eucharystii. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej wiary z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tutaj karmiąc się przwdziwą miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym i wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół. Nie opuszczajmy więc Mszy św., bo jest to wielki dar Boga skierowany do nas. Jaka wspaniała jest u nas Msza św. młodzieżowa w ich obsłudze liturgicznej i wokalnej oraz Msza św. dla dzieci w ich obsłudze. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

  2. We wtorek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Podczas 18 spotkań z Bernadetą Maryja wzywa do modlitwy oraz pokuty i prosiła, aby na miejscu objawień został zbudowany Kościół. Tak też się stało. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i pielgrzymi z całego świata. W najbliższą środę o godzinie 17:00, będzie odprawiona Msza św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia i z możliwością przystąpienia do spowiedzi. Zapraszamy seniorów, niepełnosprawnych, czy też chorych.

  3. Miło nam poinformować, iż Ks. Biskup Artur Miziński Sekretarz Generalny Episkopatu Polski przyjął zaproszenie celebracji Sumy Odpustowej 28 czerwca. W Piśmie Ks. Biskupa czytamy:

    „Miło mi poinformować, że w swoim kalendarzu odnotowałem już termin 28 czerwca br. Potwierdzam, że przybędę w wyznaczonym dniu, aby wraz z Drogim Księdzem Proboszczem oraz wspólnotą parafialną i jej gośćmi, uczcić Matkę Bożą Nieustającej Pomocy, patronującą Waszej społeczności. Żywię nadzieję, że nieprzewidziane okoliczności nie staną na przeszkodzie temu dobremu zamierzeniu. Opiece wspaniałej Patronki zawierzam Czcigodnego Księdza Pułkownika oraz osoby powierzone jego duszpasterskiej trosce. Łączę wyrazy szacunku i serdecznie pozdrawiam w Chrystusie Panu”.

  4. To już w najbliższą sobotę o godz. 17:00 w naszej parafii rozpoczyna się Jerycho Różańcowe. Jeszcze raz przypominamy genezę tej modlitwy i program czuwania. W dniach 15 lutego od godz. 17:00 do 16 lutego do godz 17:00 odbędzie się w naszej parafii „Jerycho Różańcowe” czyli nieustanna modlitwa połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i Różańcem. Biblijne miasto Jerycho – symbol grzechu i pogańskiego kultu – zostało zdobyte przez Izraelitów dzięki ufnej i nieprzerwanej modlitwie. Chcemy w całej Diecezji podjąć wysiłek walki ze złem, z grzechem, słabościami, podłościami i zaniedbaniami jakich doświadczamy w naszych sercach. Dotykają one naszej rodziny, parafii, środowiska pracy, całego Kościoła i naszej Ojczyzny. Chcemy modlić się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii – wspominając Jasnogórskie Śluby Narodu. W związku z tym zapraszamy wszystkich do podjęcia szlachetnej inicjatywy poprzez modlitwę „Jerycha Różańcowego”. Jego istotą jest nieprzerwane czuwanie grup przed Najświętszym Sakramentem.

Program czuwania jest następujący:

godz. 17:00 – Msza św. na rozpoczęcie „Jerycha Różańcowego”

godz. 18:30 – KŻR Teptiuków i modlitwa mieszkańców Teptiukowa

godz. 19:30 – KŻR Świerszczów i modlitwa mieszkańców Świerszczowa

godz. 21:00 – Apel Jasnogórski – cała parafia

godz. 22:00 – KŻR Obrowiec i modlitewa mieszkańców Obrowca

godz. 23:00 – KŻR Dziekanów – adoracja i modlitwa mieszkańców Dziekanowa

godz. 24:00 – Msza św. za kapłanów i siostry zakonne

godz. 1:00 – KŻR ul. Dwernickiego i modlitwa mieszkańców całej ulicy Dwernickiego

godz. 2:00 – KŻR ul. Żeromskiego i modlitwa mieszkańców całej ulicy Żeromskiego

godz. 3:00 – ul. Sławęcin – Lipice – modlitwa całej dzielnicy i KŻR

godz. 4:00 – ul. Osiedle Jagiellońskie za Koszarami

godz. 5:00 – ul. Osiedle Jagiellońskie po prawej stronie

godz. 6:00 – ul. Osiedle Jagiellońskie Legion Maryi

godz. 7:00 – Godzinki i wierni uczestniczący we Mszy św. o godz. 8:00

godz. 8:00 – 13:30 – Msze św. i adoracje indywidualne

godz. 13:30 – 14:30 – Legion Maryi

godz. 14:30 – 16:00 – Młodzież Parafii

godz. 16:00 – 17:00 – KŻR z całej Parafii

godz. 17:00 – Msza św. na zakończenie „Jerycha Różańcowego”


 

  1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

  2. Przypominamy, iż w niedzielę 23 lutego zapraszamy na Mszę św. na godz. 9:30 nowych członków Rady Parafialnej, którzy otrzymają zaproszenia na I spotkaniu.

  3. Obejmijmy modlitwą nasze rodziny, naszą Ojczyznę, dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania. Święty Michale Archaniele....


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630