Święto Ofiarowania Pańskiego

 1. Dziś Święto Ofiarowania Pańskiego, a w tradycji polskiej zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święcimy gromnice na każdzej Mszy św. Świece te zapalamy w różnych momentach życia: chrzest, I Komunia Święta, sakrament chorych. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary dziś przeznaczone są jako pomoc dla sióstr Klauzurowych. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 12:15 Msza św. w intencji żołnierzy 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Pasterz Diecezji obchodzi 14 rocznicę święceń biskupich.

 2. W środę 5 lutego w parafii Świętego Michała Archanioła w Zamościu odbędzie się Diecezjaalny Dzień Chorych z racji wspomnienia św. Agaty patronki „Amazonek”.

 3. W dniach 15 lutego od godz. 17:00 do 16 lutego do godz 17:00 odbędzie się w naszej parafii „Jerycho Różańcowe” czyli nieustanna modlitwa połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu i Różańcem. Biblijne miasto Jerycho – symbol grzechu i pogańskiego kultu – zostało zdobyte przez Izraelitów dzięki ufnej i nieprzerwanej modlitwie. Chcemy w całej Diecezji podjąć wysiłek walki ze złem, z grzechem, słabościami, podłościami i zaniedbaniami jakich doświadczamy w naszych sercach. Dotykają one naszej rodziny, parafii, środowiska pracy, całego Kościoła i naszej Ojczyzny. Chcemy modlić się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii – wspominając Jasnogórskie Śluby Narodu. W związku z tym zapraszamy wszystkich do podjęcia szlachetnej inicjatywy poprzez modlitwę „Jerycha Różańcowego”. Jego istotą jest nieprzerwane czuwanie grup przed Najświętszym Sakramentem.

  Program czuwania jest następujący:

  godz. 17:00 – Msza św. na rozpoczęcie „Jerycha Różańcowego”

  godz. 18:30 – KŻR Teptiuków i modlitwa mieszkańców Teptiukowa

godz. 19:30 – KŻR Świerszczów i modlitwa mieszkańców Świerszczowa

godz. 21:00 – Apel Jasnogórski – cała parafia

godz. 22:00 – KŻR Obrowiec i modlitewa mieszkańców Obrowca

godz. 23:00 – KŻR Dziekanów – adoracja i modlitwa mieszkańców Dziekanowa

godz. 24:00 – Msza św. za kapłanów i siostry zakonne

godz. 1:00 – KŻR ul. Dwernickiego i modlitwa mieszkańców całej ulicy Dwernickiego

godz. 2:00 – KŻR ul. Żeromskiego i modlitwa mieszkańców całej ulicy Żeromskiego

godz. 3:00 – ul. Sławęcin – Lipice – modlitwa całej dzielnicy i KŻR

godz. 4:00 – ul. Osiedle Jagiellońskie za Koszarami

godz. 5:00 – ul. Osiedle Jagiellońskie po prawej stronie

godz. 6:00 – ul. Osiedle Jagiellońskie Legion Maryi

godz. 7:00 – Godzinki i wierni uczestniczący we Mszy św. o godz. 8:00

godz. 8:00 – 13:30 – Msze św. i adoracje indywidualne

godz. 13:30 – 14:30 – Legion Maryi

godz. 14:30 – 16:00 – Młodzież Parafii

godz. 16:00 – 17:00 – KŻR z całej Parafii

godz. 17:00 – Msza św. na zakończenie „Jerycha Różańcowego”

 1. W niedzielę 23 lutego zapraszamy na Mszę św. na godz. 9:30 nowych członków Rady Parafialnej. Zaproszenia wybrani radni otrzymają w imieniu Parafii w stosownym czasie.

 2. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

  W tym tygodniu przypada I Czwartek i Piątek miesiąca. W piątek odwiedzimy chorych. Przypominamy dzieciom i młodzieży o Nowennie do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź o godz. 7:00 oraz od 14:00, w Dziekanowie o godz. 16:00 i o godz. 16:30 w czasie Mszy św.

 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej chcemy rozebrać dekoracje świąteczne. Zapraszamy Legion Maryi, młodzież do pomocy.

 4. Obejmijmy modlitwą całą naszą parafię. Święty Michale Archaniele...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630