Święto Chrztu Pańskiego

  1. Dziś Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego i wraz z dzisiejszą niedzielą kończy się w liturgii Kościoła okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego. W Niedzielę Chrztu Chrystusa przypominamy, iż rodzice chrzestni powinni być katolikami praktykującymi, przystępującymi do sakramentów świętych i odznaczającymi się gorliwością w życiu religijnym. Chrzestni są świadkami wiary. Muszą więc sami ja posiadać i nią żyć. Powinni pobrać zaświadczenie z miejsca aktualnego zamieszkania i odbyć spowiedź świętą. Dziękujemy Panu Bogu za nasz Chrzest św. Modlimy się w intencji tych, którzy doprowadzili nas do włączenia w Kościół Święty, a więc rodziców, rodziców chrzestnych oraz kapłanów, którzy nas ochrzcili. Warto zwrócić uwagę na wybór imienia dziecka. Imię tworzy człowieka, jest jakby częścią osoby. Widać już pozytywny powrót do imion świętych patronów dla dzieci. Chrztu św. u nas udzielamy na Mszy św. o godz. 12:15.

  2. Zbliża się święto Babci i Dziadka. Pragniemy w niedzielę 19 stycznia na Mszy św. o godz. 11:00 dziękować Bogu i polecać w modlitwach naszych seniorów. Tym wspaniałym ludziom zawdzięczamy często wychowanie religijne naszych wnucząt. Niech nie zabraknie naszej modlitwy i symbolicznego kwiatka dla naszych wspaniałych seniorów. Zwracamy się z gorącym apelem, aby wnuczęta zaprosiły na tę Mszę św. swoich dziadków. Bardzo proszę, aby obsługa Mszy św. o godz. 11:00 była przygotowana przez dzieci szkolne. Zapraszamy do oprawy muzycznej tej Mszy św. przez Zespół Dziecięcy. Niech dzieci przygotują wiersze z życzeniami dla babci i dziadka oraz herbatę z sokiem. Niech popłynie gorąca modlitwa w intencji naszych seniorów.

  3. W sobotę rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to okazja, by choć krótko wspomnieć o tzw. Świadkach Jehowy, czy też Zielonoświątkowcach – protestantach, są to bracia odłączeni. Świadkowie Jehowy jest to sekta. Posiadają doskonale zorganizowaną strukturę życia i działania. Często odwiedzają nasze domy, nie są to chrześcijanie, chociaż przychodzą z Pismem Świętym w ręku. Nie można nazwać ich chrześcijanami ani za takich uważać, gdyż nie uznają podstawowych prawd Apostolskiego „Credo”, nie uznają Trójcy Przenajświętszej, bóstwa Chrystusa oraz bóstwa Ducha Św. Jest to sekta powstała w 1931 roku. Podobnie protestantyzm, którego założycielem był Luter, który porzucił kapłaństwo, sakramenty święte i inne dogmaty wiary. Mamy modlić się o ich nawrócenie.

  4. Trwa czas wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Dziękujemy tym, którzy po nas przyjechali oraz podejmowali nas herbatą. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Kościoła. Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:

13 stycznia (poniedziałek)

od 8:30 - ul. Żeromskiego (od mostu), Chełmska

od 16:00 – ul. Długosza, Litewska – 1 ksiądz

– ul. Kopernika – 1 ksiądz

 

– ul. Matejki – 1 ksiądz

14 stycznia (wtorek)

od 15:30 – ul. Bartłomieja

od 15:30 – ul. Kościuszki

od 16:00 - blok ul. Dwernickiego 47

15 stycznia (środa)

od 16:00 – blok 33

od 16:00 – blok ul. Żeromskiego 29e i 29h

16 stycznia (czwartek)

od 15:30 – ul. Królowej Jadwigi – 2 księży

od 15:30 – ul. Króla Augusta – 1 ksiądz

17 stycznia (piątek)

od 15:30 – Osiedle Jagiellońskie (za Koszarami – pozostałe ulice)

 

  1. W sobotę od godz. 9:00 odwiedzimy rodziny, które zgłoszą chęć Wizyty Duszpasterskiej, a nie mogły być podczas odwiedzin w domach.

  2. Pod chórem tygodnik „Niedziela” z ciekawymi informacjami. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Wszystkim solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia.

  3. Obejmijmy modlitwą dzieci, młodzież maturalną, studentów, naszych dziadków, rodziny, które przeżywały wizytę kolędową i proszą o szczególną modlitwę... WPod Twoją obronę...

     


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630