Święto Świętego Szczepana

 1. Dziś Święto Świętego Szczepana – pierwszego męczennika Kościoła. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 9:30 tradycyjnie Jubileusze Małżeńskie, a na Mszy św. o godz. 12:15 udzielamy Sakramentu Chrztu Świętego. Ks. Rektor KUL – kieruje do nas specjalne Orędzie na Święta Bożego Narodzenia.

 2. Jutro Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. o godz. 8:00 i 17:00, a w kaplicy o godz. 9:00. Na Mszach św. odbywa się błogosławieństwo wina z możliwością podawania go wiernym.

 3. Od jutra również rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską tzw. Kolędę. Duszpasterze udają się do naszych domów, aby wraz z nami we wspólnocie rodzin uczcić Chrystusa, zanieść Boże błogosławieństwo. Odwiedziny te zechciejmy przeżyć jako akt religijny. Okażmy Księżom szacunek, dom niech będzie przygotowany. Uczyńmy wszystko, aby atmosfera tego spotkania była podniosła, a jednocześnie serdeczna i miła. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na potrzeby Kościoła. Jeśli ktoś miałby dać ofiarę i komentować później ją „uszczypliwościami”, prosimy, niech nie daje. To jest własność Parafii. Na Wizytę Duszpasterską prosimy przygotować wodę święconą lub do poświęcenia, kropidło, Pismo Święte. Dzieci i młodzież ucząca się, niech wylegitymuje się zeszytem lub kartą pracy z religii.

 4.  

  Program wizyty będzie następujący:

  Piątek 27 XII od godz. 10:00 – Nowe Osiedle

  Sobota 28 XII od godz. 10:00 – Obrowiec wieś i Kolonia

   

 5. Pragniemy uszczelnić okna, dając nowe ramy i podwójne szyby oraz zakupić nowy wzmacniacz do nagłośnienia, ponieważ stary już odmawia posłuszeństwa. Koszt okien wyliczono na 55 tyś. i ponad 5 tyś. wzmacniacz.

 6. Obejmijmy modlitwą dzieci, młodzież, studentów, Gości świątecznych, samotnych, chorych, przeżywających trudne chwile rozłąki z najbliższymi, tych, którzy święta przeżywają z dala od rodziny i przyjaciół...

  Pod Twoją obronę...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630