Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Uroczystość ta została wprowadzona przez papieża Piusa XI w roku 1925. Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało ukoronowanie w Chrystusie. Tylko zjednoczeni Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

 2. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, a w Dziekanowie o godz. 12:00. Młodzież zapraszamy na godz. 9:30, a dzieci na godz. 11:00. W przyszłą niedzielę po Sumie zebranie rodziców dzieci klas III w sprawie I Kominii Świętej. Będzie omawiana, między innymi, sprawa medalików, które chcemy poświęcić w II Niedzielę Adwentu.

 3. Dziś w niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa, a po innych Mszach św. Akt poświęcenia.

 4. Dzisiejsza Uroczystość jest świętem patronalnym KSM i Akcji Katolickiej. Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, także kulturalna. Członkowie uczestniczą we wszystkich sferach życia publicznego i realizują społeczne wyznawanie wiary w ścisłym związku z hierarchią Kościoła. W naszej parafii jest stowarzyszenie Akcji Katolickiej.

 5. Dziś święcimy opłatki na Święta Bożego Narodzenia, w każdym domu powinien być opłatek, aby podzielić się z najbliższymi.Jest to wyraz przywiązania i łączności do naszej wspólnoty. Wyślijcie też opłatek dzieciom, zwłaszcza pracującym za granicą. Przy tej okazji składamy ofiary za opłatek. Jest to dar naszego serca jako pomoc w całorocznym funkcjonowaniu Kościoła, opłaceniu energii elektrycznej, podatku Kościoła, oraz zwykłej działalności Kościoła. Opłatki będą roznosić nasi parafianie, którzy będą mieli odpowiednie upoważnienie, przyjmijmy ich z właściwą kulturą.

 6. W przyszła niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent, czas który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia i do spotkania z Bogiem w wieczności. Wejdźmy w ten piękny czas, poprzez wyciszenie i odpowiednie przygotowanie przez rekolekcje, które rozpoczną się od III Niedzieli Adwentu.

 7. W zakrystii są do nabycia kalendarze na rok 2020 oraz świece. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece zapalamy w czasie Wigilii Bożego Narodzenia oraz na grobach. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

 8. 8 grudnia o godz. 11:00 w naszym Kościele będzie Msza św. z racji przysięgi wojskowej Wojsk Obrony Terytorialnej Kraju.

 9. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Różaniec za zmarłych codziennie o godz. 16:30.

 10. Obejmijmy modlitwą całą naszą wspólnotę parafialną...

  Pod Twoją obronę...

   

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630