XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś XXXIII Niedziela w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca. Czytania mszalne przygotowują nas na powtórne przyjście Chrystusa, zwane Paruzją, które zamknie dzieje świata. Chrystus Pan przybędzie jako Sędzia – Król, aby raz na zawsze oddzielić dobro od zła. Pamiętajmy, że Pismo Święte jednoznacznie stwierdz, że data Pańskiego przyjścia jest nieznana i tak musi pozostać. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, a w Dziekanowie o godz. 12:00.

 2. W naszej Parafii cywilno – wojskowej trwa XXIV Ogólnopolski Festiwal Pieśni Patriotycznej i Religijnej Wojska Polskiego. O godz. 9:30 będzie odprawiona Msza św. dla uczestników festiwalu w ich obsłudze, a o godz. 16:00 w HDK-u Koncert Galowy i ogłoszenie wyników festiwalu. Dziękujemy wykonawcom, którzy w tym roku przybyli bardzo licznie z całej Polski.

 3. Trwamy w modlitwie wypominkowej przez miesiąc listopad codziennie o godz. 16:30 w ramach Koronki do Bożego Miłosierdzia i modlitwy różańcowej.

 4. Za tydzień uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to doroczna uroczystość KSM i Akcji Katolickiej. Za dwa tygodnie rozpocznie się Adwent.

 5. W czwartek w kalendarzu liturgicznym przypada św. Cecylii patronki muzyków, organistów, zespołów wokalno – muzycznych. Z racji tego święta dziękujemy Panu Organiście Leszkowi za piękne prowadzenie Zespołu Młodzieżowego i Dziecięcego „Lechici”. Te zespoły rozsławiają naszą Parafię przez obsługę wszelkich uroczystości. Niech Bóg błogosławi Panu Leszkowi i wszystkim członkom zespołu.

 6. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. W zakrystii są do nabycia kalendarze Katolickiego Radia Zamość na rok 2020.

 7. Jutro 18 listopada (1637 r.) Rocznica Poświęcenia Katedry w Zamościu.

 8. Za tydzień poświęcimy opłatki, które nasi przedstawiciele parafii, w tym Legion Maryi, będą roznoszone po naszych domach.

 9. Obejmijmy modlitwą naszych zmarłych polecanych w wypominkach. W tym tygodniu rocznica śmierci ks. kan. Edwarda Kłopotka i ks. Edwarda Lidzickiego. Obejmijmy modlitwą uczestników festiwalu i solenizantów tego tygodnia...

  Pod Twoją obronę...

   

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630