XXVII Niedziela Zwykła

 1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła. I Niedziela miesiąca. Po sumie zmianka różańcowa. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Dziś z racji święta Matki Bożej Różańcowej procesja wokół Kościoła polączona z różańcem o godz. 16:30. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Caritas naszej Diecezji.

 2. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski upamiętniający pontyfikat Jana Pawła II pod hasłem „Wstańmy, chodźmy”. Przed Kościołem zbiórka na Fundację Stypendialną „Dzieło Nowego Tysiąclecia” tzw. Żywy Pomnik Jana Pawła II. Chciejmy wspierać to dzieło, nie przechodząc obojętnie obok młodzieży zbierającej do puszek ofiary.

 3. Za tydzień w niedzielę pragniemy o godz. 9:30 odprawić Mszę św. z racji Dnia Edukacji Narodowej, czyli Święta Nauczyciela. Zapraszamy dyrekcję, pedagogów, nauczycieli, wychowawców, katechetów, pracowników szkoły. Tym zaproszeniem obejmujemy również naszych byłych nauczycieli emerytów i rencistów. Prosimy dzieci i młodzież, aby pamiętali w modlitwie o swoich nauczycielach.

 4. Trwa miesiąc październik. Matka Boża objawiając się podad sto lat temu w Fatimie i 141 lat temu w Gietrzwałdzie mówiła: „Jestem najświętsza Panna Różańcowa, przychodzę, aby upomnieć ludzkość, aby zmieniła swoje życie i nie zasmucała Boga grzechami. Niech pokutują za grzechy i odmawiają różaniec”. Nabożeństwo Różańcowe u nas codziennie o godz. 16:30. Dziękujemy katechetom, młodzieży i dzieciom za prowadzenie modlitwy różańcowej. Prosimy rodziców, aby zwłaszcza z małymi dziećmi przychodzić na różaniec.

 5. Za tydzień wybory do naszego Parlamentu. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisław Gądecki przypomina podstawowe zasady Katolickiej Nauki Społecznej odnośnie odpowiedzialności katolików za życie polityczne w Ojczyźnie. Nawiązując do nauczania, między innymi, św. Jana Pawła II i papieża Franciszka, przypominamy, że katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, prawo rodziców do wychowania odpowiedzialnego dzieci. Katolicy nie mogą popierać kandydata, który wyraża poglądy propagujące demoralizację dzieci i młodzieży, niszczące rodzinę, małżeństwo, do których kandydatów mamy zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego. Ks. Arcybiskup zachęca każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania i o pomyślność Ojczyzny.

 6. Przypominamy o spotkaniach w sali katechetycznej zarówno dzieci, jak i młodzieży z Ksziężami Wikariuszami. Tak bardzo zależy nam na duszpasterstwie dzieci i młodzieży. Pan Leszek zaprasza dzieci na próbę zespołu „Lechici” w sobotę o godz. 10:00.

 7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

 8. Dziękuję Państwu Dubienkom za dekorację różańcową z racji miesiąca października.

 9. Ogłaszamy dla dzieci konkurs na wykonanie różańca np. z kasztanów, jarzębiny, grochu czy żołędzi.

 10. Obejmijmy modlitwą naszą Ojczyznę, Kościół, rodziny, a zwłaszcza studentów, którzy rozpoczęli nowy rok akademicki...

  Pod Twoją obronę...

   


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630