XXIII Niedziela Zwykła

 
 • Dziś XXIII Niedziela Zwykła oraz uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8:00, 9:30 dla młodzieży, na którą powinna przychodzić młodzież cywilno – wojskowa, szkoła średnia i młodzież pracująca. Na godzinę 11:00 zapraszamy dzieci szkolne i przedszkolaków. Suma o godz. 12:15 i wieczorowa o godz. 17:00, a w Dziekanowie o godz. 9:00. Zwracamy się ponownie do rodziców z prośbą o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży we Mszy św. było od początku systematyczne. Wzrost wiary i kształtowanie wrażliwości moralnej nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej. Dzieci i młodzież od dzisiejszej niedzieli otrzymują specjalne zeszyciki i karteczki. Prosimy o pobranie u księży po Mszy św.

   

 • W sobotę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Niech będzie to dzień szczególnego podkreślenia, iż Krzyż w naszym życiu zajmuje nadal szczególne miejsce. Otoczmy troską również przydrożne krzyże. Przy tej okazji bardzo dziękujemy za troskę o kapliczki i figury. Wiele z nich jest pięknie ozdobionych, zasadzone kwiaty i porządek. W tym dniu prosimy o zapalenie świeczki przy Krzyżach.

   

 • Przypominamy o spotkaniach w Sali Katechetycznej zarówno dzieci jak i młodzieży. Ks. Paweł Obirek ma spotkania z ministrantami i lektorami w sobotę po Mszy św. wieczorowej (spotkanie młodzieży do bierzmowania). Legion Maryi w środę po Mszy św. wieczorowej. Ks. Paweł Głowik zaprasza na spotkania młodzieży w piątek o godz. 18:00, a dzieci w środę o godz. 15:00. Pan Leszek ogłasza próbę Zespołu Młodzieżowego w piątek o godz. 18:00, a Zespołu Dziecięcego w sobotę o godz. 10:00. Przypominamy, iż dzieci Szkoły Podstawowej otrzymują karteczki z niedzielnej Eucharystii i wklejają do zeszytu. Młodzież do bierzmowania powinna odbyć dziewięć I Piątków miesiąca i też uczestniczyć w niedzielnej liturgii.

   

 • Nasz 2 Pułk Rozpoznawczy zostaje wzmocniony nowym rocznikiem w liczbie 60 żołnierzy, którzy będą mieć przysięgę wojskową 6 stycznia w Warszawie.

   

 • Rozpoczął się nowy rok szkolny. Zwracamy się do rodziców o ścisłą współpracę z nauczycielami i wychowawcami. Drodzy Rodzice korzystajcie z przysługujących Wam praw. Nie bądźcie obojętni na to co dzieje się z Waszymi dziećmi. Nie dajcie sobie wmówić, że to co nowoczesne, a tym samym bardziej bezbożne jest lepsze. Nie można eksperymentować na dzieciach i młodzieży. Sprawdzaj czy Twoje dziecko, młodzież chodzi na religię. Zgodnie z przepisami macie na piśmie wyrazić chęć uczęszczania dziecka na religię. Przestrzegamy, że przedmiot etyki nie spełnia warunków uprawniających do bycia świadkiem chrztu, ślubu czy bierzmowania. Trzymajmy się Kościoła tzn. Chrystusa żyjącego, nauczającego i działającego we wspólnocie ochrzczonych. Nie dajcie się podzielić. Dziś to zaufanie do Kościoła chcą niektórzy podważyć.

   

 • Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

   

 • Obejmijmy modlitwą naszą diecezję, kapłanów, rodziców, rolników, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież szkolną...

  Pod Twoją obronę...

   

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630