XXI Niedziela Zwykła

 1. Dziś XXI Niedziela Zwykła, a w naszej Parafii będziemy przeżywać Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony ziemi czyli Dożynki. Odbędą się one w Dziekanowie. Msza św. Polowa będzie odprawiona o godz. 12:00 na boisku sportowym obok Klubu Wiejskiego. Wszyscy spożywamy chleb i mamy za co Bogu dziękować. Mimo różnej pogody zboże plonowało dobrze. Bóg jak do tej pory ochronił nas od burz i huraganów. Oprawę muzyczną zapewni Zespół „Lechici”. Będą to Dożynki Gminno – Parafialne. Zapraszamy zarówno wioski jak i dzielnice miasta na Dożynki. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę 8:00; 9:30; 11:00; 12:15 i 17:00. Chrztu świętego udzielamy o godz. 12:15. Już dziękuję za różne piękne wieńce dożynkowe.

 2. Jutro 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Bożej Częstochowskiej. Kiedy dziś obserwujemy jak profanuje się Obraz Matki Bożej przez ludzi wyuzdanych moralnie, to musimy przyjść na Mszę św. i przepraszać Matkę Bożą za profanację naszych Świętości Narodowych. Msze św. o godz.: 8:00, 9:30 i 18:00. Odpust w parafii Białopole. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

 3. Za tydzień 1 września wspominamy 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny. Już o godz. 4:45 nasze Wojsko wystawi wartę honorową na cmentarzu wojennym oraz przy Pomniku Żołnierza Polskiego Państwa Podziemnego na Rynku, a także przy Pomniku Partyzanta na ul. Zamojskiej (przy lesie „Dębinka”). O godz. 8:30 uroczystości na Cmentarzu, a o godz. 9:30 Msza św. w Parafii pw. Ducha Świętego. O godz. 16:00 w HDK-u Koncert Patriotyczny. Bardzo prosimy aby uszanować tak ważną dla Polaków rocznicę, zachować powagę. W tym dniu nie ma miejsca na radości, dyskoteki i zabawy, kiedy 80 lat temu, zginęło tyle milionów Polaków. Prosimy aby różne festyny, na zakończenie wakacji przenieść albo na sobotę albo na niedzielę 8 września.

 4. Przed nami ostatnie dni wakacji. Zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego.

 5. Ciągle planujemy pielgrzymkę do Częstochowy na Dożynki Kościelne w dniu 1 września. Dotychczas zgłosiło się 10 osób. Jeszcze dziś przyjmujemy zapisy i wtedy podejmiemy decyzję czy pojedziemy. Jutro ogłosimy na Mszach św. ostateczną decyzję w tej sprawie.

 6. Pan Leszek ogłasza zapisy do Zespołu „Lechici” młodzieżowego i dziecięcego. W przyszłą sobotę próba Zespołu Dziecięcego.

 7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. Ciekawe artykuły ubogacą naszą wiedzę i świadomość religijną. W zakrystii są do nabycia kalendarze Maryjne na 2020 rok.

 8. W przyszłą niedzielę taca na Wyższe Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

 9. Dziękuję naszym wakacyjnym Gościom za pobyt w Naszym Kościele, którzy odwiedzali domy rodzinne

 10. Obejmijmy modlitwą naszych Gości, rodaków, parafian oraz uczestników naszych Dożynek...

  Pod Twoją obronę..

   

   


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630