XIX Niedziela Zwykła

  1. Dziś XIX Niedziela Zwykła. Witamy i pozdrawiamy wakacyjnych Gości i naszych Parafian. Cieszymy się, iż odwiedzacie swoich rodziców, rodziny i dom rodzinny. To nas prowadzi do naszego dzieciństwa i wzrastania w więzi rodzinnej oraz pogłębiania swojej wiary. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

  2. Za tydzień odpust w Horodle. Ks. proboszcz zaprasza zarówno na nabożeństwo na cmentarzu w sobotę o godz. 18:00, jak i na Sumę Odpustową.

  3. Trwa miesiąc sierpień – czas narodowych zwycięstw pod sztandarami Maryi. Idą na Jasną Górę nasi pielgrzymi cywilno – wojskowi. 14 sierpnia złożą hołd Matce Bożej. Zachęcamy do oglądania TV Trwam, gdzie są różne relacje z pielgrzymki, a także codziennie o 21:00 Apel Jasnogórski.

  4. W czwartek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a w tradycji ludowej Święto Matki Bożej Zielnej oraz rocznica „Cudu nad Wisłą”. O godz. 9:30 Msza św. z ceremonioałem wojskowym oraz złożenia wieńców przy pomniku. Po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa kwiató,ziół i owoców. Niech w rękach każdej kobiety będzie taki piękny bukiet. Porządek Mszy św. jak w każdą niedziele. Prosimy o wywieszenie flag Maryjnych i narodowych. Odpust w Buśnie. W TV Trwam transmisja Mszy św. z Jasnej Góry..

  5. Polecamy Panu Bogu tegoroczne zbiory i pracę polskich rolników. Nasze Dożynki Parafialne planujemy na 25 sierpnia w Dziekanowie. Msza św. o godz. 12:00. Prosimy zaplanować wieńce dożynkowe.

  6. Jesteśmy po odpuście ku czci Matki Bożej Anielskiej w Dziekanowie. Dziękuję Ks. proboszczowi z Dubienki za odprawienie Mszy św. i wygłoszone kazanie. Było nas 11 księży. Dziękuję też Zespołowi „Lechici” na ręce Pana Leszka, Sołtysowi i wszystkim, którzy pomogli pięknie przygotować ołtarz polowy, strażakom za procesję, Domowemu Kościołowi za piękną służbę..

  7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

  8. Obejmijmy modlitwą naszych wakacyjnych Gości, Parafian, pielgrzymów idących na Jasną Górę, dzieci i młodzież...

    Pod Twoją obronę..


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630