XVIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś XVIII Niedziela Zwykła. Witamy i pozdrawiamy wakacyjnych Gości i naszych Parafian. Rozpoczął się miesiąc sierpień. W tych dniach łączymy się z pielgrzymami, którzy z różnych miejsc Ojczyzny podążają na Jasną Górę. Zachęcamy do oglądania Apelu Jasnogórskiego w TV Trwam. Z naszej parafii poszła na pielgrzymkę ładna grupa żołnierzy. Modlimy się, aby szczęśliwie dotarli do tronu Królowej Polski. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

 2. W najbliższą środę o godz. 12:00 Ksiądz Biskup Polowy Gen. Józef Guzdek wraz z Dyrektorem Domu Wojska Polskiego dokonają uroczystego otwarcia wystawy na 10 lecie Ordynariatu Polowego.

 3. Trwa czas urlopów i wakacyjnego wypoczynku m.in. ks. Pawła i Pani Kościelnej. Dziękujemy paniom za posługę sprzątania kościoła i placu kościelnego. Czynią to z wielkim poświęceniem. Odwdzięczamy się darem modlitwy na Nowennie. Polecamy się i w tym tygodniu. Dziękujemy za wykoszenie trawy Panu Zygmuntowi Śliwińskiemu, a Pani Sowierszenko za gazetkę.

 4. Żniwny krajobraz i zapach koszonego zboża kojarzą się nam z powszednim chlebem – podstawą naszej egzystencji. Modlimy się za naszych rolników o zdrowie i dar dobrej pogody. Chrystus Pan mówi o sobie: „Jam jest Chleb Życia”. Łamiąc jeden chleb wprowadzamy jedność najpierw wśród obecnej wspólnoty, a potem wszędzie tam, gdzie będziemy się znajdować.

 5. Dziś w Kościele Filialnym w Dziekanowie Odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej. Uroczystą Sumę Odpustową o godzinie 12:00 odprawi Ks. Proboszcz Piotr Ciećkiewicz z Dubienki. Msza św. w oprawie naszego Zespołu „lechici”. Mieszkańcy Dziekanowa serdecznie zapraszają. Dziękuję państwu Kozarom za okazaną pomoc.

 6. Każdy dom rodzinny, a zwłaszcza rodzice wyciskają na swoich dzieciach, czy wnukach znamię wiary. Ono przejawia się przez udział we Mszy św., ale też w pamięci o zmarłych dziadkach, rodzicach, chrzestnych. Jeżeli my sami nie przekażemy tego dobrego zwyczaju, to i o nas nikt nie będzie pamiętał. Zarośnie nasza mogiła chwastem i niepamięcią.

 7. Pragniemy wyjechać na Ogólnopolskie Dożynki do Częstochowy w dniu 31sierpnia i 1 września.

 8. We wtorek będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego. Nie ma w tym dniu święta obowiązującego, ale wierni lubią w to święto uczestniczyć we Mszy św. o godz. 7:00 lub 18:00.

 9. Sierpień jest miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy odwagę przeciwstawić się złu, które jest skutkiem nadużywania alkoholu. Bądźmy świadomi, jak wiele zależy od naszej osobistej postawy.

 10. Dzięki życzliwości Księdza Biskupa Polowego Gen. Józefa Guzdka i Pani Redaktor TVP Lublin Anny Dąbrowskiej, a także naszego Dowódcy, na ogrodzeniu Jednostki Wojskowej widnieją plansze 100 lecia Ordynariatu Polowego i wkładu duszpasterstwa wojskowego na 100 lecie Odzyskania Niepodległości. Zachęcam wiernych do obejrzenia tej wystawy i do poszanowania tych tablic. Informuję, iż te tablice są monitorowane.

 11. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

 12. Obejmijmy modlitwą naszych wakacyjnych Gości, Parafian, pielgrzymów, dzieci, młodzież, rodziców oraz panie wykonujące posługę sprzątania kościoła i placu kościelnego...

  Pod Twoją obronę..

   

   


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630