XVII Niedziela Zwykła

 1. Dziś XVII Niedziela Zwykła. Witamy i pozdrawiamy wakacyjnych Gości i naszych Parafian. Dobrz czynicie, że nawiedzając swój rodzinny dom, odwiedzacie i ten Dom Boży, spełniając przykazanie, aby „w niedzielę i święta we Mszy św. uczestniczyć”. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15 i 17:00, a w Kościele Filialnym w Dziekanowie o godz. 9:00.

 2. Zbliżamy się do miesiąca sierpnia. Miesiąc ten jest czasem różnych rocznic; 1 sierpnia rocznica Powstania Warszawskiego oraz narodowych zwycięstw pod sztandarem Maryi, a także czas modlitwy o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji.

 3. Trwają jeszcze zapisy na pieszą pielgrzymkę z Zamościa na Jasną Górę w dniach 2-14 sierpnia..

 4. Rozpoczęły się prace żniwne. Modlimy się za naszych rolników o zdrowie i dar dobrej pogody. Pamiętajmy, aby zostawić trochę zboża na wieńce dożynkowe. Nasze dożynki będą w Dziekanowie 25 sierpnia.

 5. W tym tygodniu I Piątek miesiąca. Spowiedź o godz. 7:00 i 18:00, a w Dziekanowie o godz. 17:00.

 6. Za tydzień w Kościele Filialnym w Dziekanowie Odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej. Sumę Odpustową odprawi Ks. Proboszcz Piotr Ciećkiewicz z Dubienki. Prosimy mieszkańców Dziekanowa o przygotowanie Kościoła do Odpustu. Prosimy przyjechać do Hrubieszowa po dekoracje. Msza św. na cmentarzu w Dziekanowie w sobotę o godzinie 18:00. Mieszkańcy Dziekanowa zapraszają na Sumę Odpustową.

 7. Trwają urlopy naszych pracowników: ks. Paweł Obirek idzie na urlop od 1 sierpnia, Pani Kościelna jest na urlopie. Bardzo dziękuję potężnej grupie pań sprzątających kościół w ostatni piątek. Dziękuję paniom z Osiedla Wojskowego, Jagiellońskiego i Legionowi Maryi oraz Panu Śliwińskiemu. Darem modlitwyodwzajemniamy się i polecamy się w przyszłym tygodniu. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

 8. Bardzo dziękuję zarówno starszym parafianom, jak i młodzieży i dzieciom za pozdrowienia wakacyjne.

 9. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. Przypominamy, iż kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie od 8:00 do 9:00 i od 15:30 do 16:30.

 10. Chcemy zwrócić uwagę zwłaszcza młodym parafianom na kulturę zachowania i pozdrawiania się na ulicy. Kto był w górach, zauważył iż ludzie na szlakach turystycznych pozdrawiają się nie znając siebie nawzajem. Jest przedziwna rzecz, iż starsi parafianie kiedy spotkają księdza na ulicy to witają się przyjętym pozdrowieniem. Niestety, młodzi ludzie: dzieci czy młodzież udają, że księdza nie znają. Proszę nas źle nie zrozumieć, ale po takich gestach pozdrowienia poznaje się charakter i kulturę ludzi. Zwróćmy na to uwagę.

 11. Obejmijmy modlitwą naszych wakacyjnych Gości, Parafian, dzieci, młodzież, pielgrzymów oraz zmarłych...

  Pod Twoją obronę...

   


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630