XIV Niedziela Zwykła

 1. Dziś XIV Niedziela Zwykła. Witamy i pozdrawiamy wakacyjnych Gości i Parafian. Cieszymy się, iż nawiedzając domy rodzinne modlicie się w naszym Wieczerniku Cywilno-Wojskowym. Wielu z Was jest związanych z tym Kościołem przez Chrzest św., I Komunię św., bierzmowanie czy Sakrament Małżeństwa. Warto po latach wrócić do tych przeżyć i do tego miejsca. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15 i 17:00, a w Dziekanowie o godz. 9:00.

 2. Za tydzień w sobotę 13 lipca o godzinie 19:00 będzie odprawiona Msza św. z ceremoniałem wojskowym z racji Święta 2 Pułku Strzelców Konnych. Są przewidziane różne atrakcje sportowe i artystyczne. Bliższe szczegóły na plakatach. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 3. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę z Zamościa do Częstochowy w dniach 2-14 sierpnia. Są to wspaniałe „Rekolekcje w drodze”. Zachęcamy młodych do udziału.

 4. Zwracamy się z gorącym apelem do rodziców o większa troskę o dzieci i młodzież w okresie wakacyjnym. Niech uczestniczą w niedzielnej Mszy św. Bardzo często w tym czasie młodzież atakują różni ludzie powiązani z sektami, którzy odciągają od Boga i Kościoła. Często robią tzw. „wodę z mózgu”. Bądźmy czujni i zwracajmy na to uwagę.

 5. Przypominamy naszym Gościom o obecności w naszym Kościele relikwii łącznie z obrazem św. Jana Pawła II . Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo naszego świętego rodaka, jak też zachęcamy do codziennej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego jako owoc Roku Miłosierdzia i Kościoła stacyjnego oraz do wpisywania podziękowań i próśb na kartkach, gdy razem modlimy się w każdą środę na nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 6. 17 VII w naszym Kościele o godz. 10:30 będzie odprawiona Msza św. z racji Święta Komendy Powitowej Policji w ich oprawie oraz Zespołu „Lechici”, a 19 VII w Chełmie z racji uroczystości wojewódzkich w oprawie naszego Zespołu „Lechici”.

 7. Na urlopie przebywa ks. wikariusz Paweł Głowik, na krótki urlop odchodzi pan Organista Leszek i na miesiąc urlopu pani Kościelna Joanna. Proszę Legion Maryi, KŻR i inne dobre panie i panów o pomoc w utrzymaniu porządku w Kościele.

 8. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. Przypominamy, iż kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie od 8:00 do 9:00 i od 15:30 do 16:30.

 9. W środę 10 VII na nowennie będziemy się modlić za pomordowanych Polaków na Wołyniu.

 10. Obejmijmy modlitwą naszych wakacyjnych gości, Parafian, dzieci, młodzież, solenizantów i jubilatów tego tygodnia oraz pomordowanych Polaków na Wołyniu...

  Pod Twoją obronę...

   


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630