XIII Niedziela Zwykła

 1. Dziś XIII Niedziela Zwykła. Witamy i pozdrawiamy wakacyjnych Gości i Parafian, którzy w ramach urlopów i wakacji nawiedzają swoje domy rodzinne oraz modlą się w naszym Wieczerniku cywilno-wojskowym. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę: 8:00, 9:30, 11:00, 12:15 i 17:00, a w Dziekanowie o godz. 9:00. Ofiary składane nna tacę przeznaczone są na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

 2. Rozpoczęły się wakacje. W czsie wakacji i urlopów, wędrówek i obozów trzeba szczególnie mocno przypominać o obowiązku świętowania niedzieli jako pamiątki Zmartwychwstania Jezusa.

 3. Jesteśmy po naszym dorocznym Odpuście Parafialnym ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bogu dziękuję za wszystkich uczestników Odpustu z ks. Abp Stanisławem Wielgusem na czele. Dziękuję ks. Wikariuszom, Panu Organiście i Zespołowi „Lechici”, Orkiestrze z Chełma, Pani Kościelnej Asi, Pani Burmistrz i Pani Staroście za przemówienia, Wszystkim Służbom Mundurowym, Komendantowi Policji, Straży Granicznej, Dyrektorowi Zakładu Karnego, Dowódcy Jednostki Wojskowej, Urzędowi Celnemu, Leśnikom, Dyrekcji Szpitala, Urzędowi Miasta na ręce Pani Jadwigi Piłat za scenę, na której odprawiona została Msza św., Ogrodnikom naszym za kwiaty, Pani Kasi Dubienko z mężem za dekorację, Panu Zygmuntowi Śliwińskiemu, wszystkim, którzy witali, przemawiali, a także za przekazane nam dary. Dziękuję Sołtysowi z Dziekanowa za wypożyczenie dużej ilości ławek do siedzenia. Dziękuję Panu Wojczukowi za gościnę Orkiestry, Restauracji „Staropolska”. Bóg Zapłać.

 4. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Są to wspaniałe rekolekcje w drodze dla młodzieży, dzieci i starszych. Zachęcamy młodych do udziału.

 5. Wtym tygodniu przypada I Piątek Miesiąca. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusaz Mszą św. o godz. 7:00 i 18:00, a w Dziekanowie o godz. 17:00. W tym tygodniu odwiedzimy chorych.

 6. Jutro tj. w poniedziałek o godz. 17:00 wyrusza pielgrzymka autokarowa do Krasnobrodu. Zapisy w zakrystii. Z racji, iż z pielgrzymami na pielgrzymkę pojedzie ks. Paweł, Msza św. za ś.p. Halinę Obszyńską będzie o godz. 7:00 rano, a w przyszłą niedzielę Msza św. za ś.p. Jana Kucharskiego i zmarłych z tej rodziny będzie o godz. 8:00 rano. Za zmiany przepraszamy, ale ks. Paweł Głowik jest już na urlopie i brak nam do całości obsługi jednego księdza.

 7. Bardzo prosimy, aby na tablicy ogłoszeń sprawdzać zarówno zamówione intencje jak i ogłoszenia parafialne. Jeśli są jakieś pomyłki to przepraszamy i prosimy o kontakt z nami.

 8. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. Przypominamy, iż kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie od 8:00 do 9:00 i od 15:30 do 16:30.

 9. Obejmijmy modlitwą ks. Abp, naszych wakacyjnych gości, Parafian, dzieci, młodzież, solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

  Pod Twoją obronę...

   


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630