Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 

 1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kieruje naszą uwagę na Tego, który od Ojca i Syna pochodzi i którego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. Modlimy się o siedem darów Ducha Św. dla nas. Po ostatniej Mszy św. paschał umieszcza się przy chrzcielnicy a z krzyża zdejmuje się czerwoną stułę. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Odpust w parafii pw. Ducha Świętego.

 2. W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Porządek Mszy św. o godz. 8:00, 9:30 i 17:00, a o godz. 11:00 poświęcenie pól połączone z Mszą św. w Świersczowie i Teptiukowie, oraz o godz. 16:00 na Sławęcinie. Prosimy przyjechać po księży 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św.

 3. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji będzie taka jak w ubiegłych latach: od Kościoła przez osiedle Wojskowe, ul. Żeromskiego, Rondo, ul. Dwernickiego, przy pomniku Godła Polskiego i na placu kościelnym. Zamówiliśmy orkiestrę Wojskową. Prosimy już zaplanować dzieci do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca i procesji, dzieci z dzwoneczkami. Zapraszamy Ochotniczą Straż Pożarną.

 4. Zbliżamy się do Odpustu Parafialnego 23 VI. Sumę odpustową o godz. 12:00 odprawi J.E. Ks. Abp Stanisław Wielgus, który udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży.

 5. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów związanych z pobytem Orkiestry na Boże Ciało i na Odpust w naszej Parafii.

 6. W środę 12 VI przypada 20 rocznica pobytu Jana Pawła II w Zamościu. Przewidziane są tam różne koncerty i modlitwy.

 7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Trójcy Świętej. Kończy się okres Komunii św. i wielkanocy.

 8. Obejmijmy modlitwą nasze dzieci, młodzież maturalną, młodzież do bierzmowania oraz solenizantów...

  Pod Twoją obronę...

   


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630