Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 1. Dziś przeżywamy VII Niedzielę Wielkanocy – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan zanim opuściłziemię powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony przyciągnę wszystkich do siebie”. Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek krocząc po ziemskich drogach wiary. Moc do tej wędrówki czerpiemy od samego Chrystusa obecnego w Eucharystii, odwagę i siłę – z Ducha Świętego, który nas nieustannie wspiera i pociesza.

 2. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godzinie 11:00 rocznica I Komunii św. dzieci klas IV. O godz. 15:00 poświęcenie pól w Obrowcu a o godz. 16:30 w Dziekanowie. Prosimy o pojazdy po księdza na 15 minut przed.

 3. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres Wielkanocy. W drugi dzień Zesłania Ducha Św. poświęcenie pól o godz. 11:00 w Świerszczowie i Teptiukowie a o godz. 16:00 na Sławęcinie: ul. Batalionów Chłopskich, Konopnickiej, Grotthusów i przyległe ulice. Prosimy wybrać dogodne miejsce do odprawienia Mszy św. oraz pojazdy po księży na 15 minut przed poświęceniem pól.

 4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca. W piątek nawiedzamy chorych.

 5. Jutro o godzinie 2:00 nad ranem wyrusza pod przewodnictwem ks. Prałata pielgrzymka do Francji. Na stronie internetowej naszej Parafii jest program pielgrzymki oraz wskazówki dla pielgrzymów.

 6. Zracji miesiąca czerwca odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa w ramach Koronki do Bożego Miłosierdzia.

 7. Jutro imieniny Pana Leszka. Dziękujemy za 37 lat pięknej pracy w naszej Parafii, za piękno śpiewu, które jest rozpowszechniane przez nasze zespoły: młodzieżowy i dziecięcy. Niech Bóg obdarza Pana Leszka zdrowiem i dalszym błogosławieństwem w Jego wspaniałej działalności. Szczęść Boże.

 8. Spotkanie młodzieży do bierzmowania w sobotę o godz. 18:00. Ks. Paweł serdecznie zaprasza.

 9. Bardzo dziękuję naszym niezawodnym pomocnikom, Panu Zygmuntowi Śliwińskiemu za wykoszenie trawy, Pani Krystynie Sowierszenko za nową gazetkę o Sercu Pana Jezusa. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby naszej Parafii.

 10. Jeszcze raz dziękuję za organizację I Komunii św., za piękną dekorację i za przystąpienie do Stołu Pańskiego. W sposób szczególny dziękuję katechetce pani Katarzynie, Panu Leszkowi oraz komitetowi organizacyjnemu I Komunii św.

 11. Obejmijmy modlitwą nasze dzieci i młodzież, rodziców, rolników, wojsko oraz Pana Leszka...

  Pod Twoją obronę...

   


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630