IV Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś IV Niedziela Wielkanocy, przeżywamy w Kościele Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw do służby w Kościele. Ciąglemusimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy. Modlimy się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych do podjęcia zadań przemiany serc, podjęcie trudnych wyzwań wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych. Pamiętajmy, iż tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawiennej ofiary podczas Eucharystii oraz przekazywanie Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

  2. Tradycyjnie już rozpoczynają się Komunie św. naszych dzieci. W naszej parafii odbędzie się ona 26 maja. Nie jest to dzień urządzania wystawnych posiłków i ucztowania, ani też wielkich prezentów. Bohaterem tego dnia jest Chrystus. Twórzmy nowy, prorodzinny chrześcijański obyczaj, przywracajmy dzieciom przystępującym do I Komunii św. ich duchowy, religijny wymiar. Spotkanie z dziećmi I Komunijnymi będzie w tym tygodniu we wtorek i piątek o godzinie 16:00. Prosimy rodziców o dopilnowanie uczestnictwa dzieci w tych spotkaniach.

  3. Trwają nabożeństwa do Matki Bożej odprawiane w miesiącu maju. Dziękujemy tym, którzy uczęszczają zarówno do Kościoła na powyższe nabożeństwa jak i modlącym się przy kapliczkach i krzyżach. Zwracamy się z gorącym apelem do Rodziców, aby uczynili wszystko, by dzieci uczęszczały na te nabożeństwa. Jesteśmy świadomi profanacji Obrazów Matki Bożej Krzyżą św., wody święconej przez zdeprawowanych, często młodych ludzi. Pamiętajcie Rodzice, iż za katolickie wychowanie dzieci jesteście Wy odpowiedzialni. Dajmy młodszym dobry przykład przez szacunek do nabożeństw Maryjnych.

  4. W przyszłą niedzielę o godzinie 14:00 w Obrowcu w 75 rocznicę mordów dokonanych przez bandy UPA, będzie odprawiona Msza św. z ceremoniałem wojskowym. Mieszkańcy Obrowca zapraszają.

  5. 23 czerwca w naszej Parafii będzie Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Sumę odpustową odprawi i udzieli sakramentu bierzmowania J. E. Ks. Abp Stanisław Wielgus. Młodzież niech godnie przygotuje się do przyjęcia tegoż sakramentu.

  6. 17 maja w piątek przypada rocznica śmierci śp. prof. Wiktora Zina. Msza św. będzie odprawiona o godzinie 18:00.

  7. Obejmijmy modlitwą dzieci I Komunijne, młodzież do bierzmowania, maturzystów oraz módlmy się o łaskę opamiętania i nawrócenia dla tych, którzy obrażają uczucia religijne Polaków a zwłaszcza dla tych, którzy zbezcześcili Obraz Matki Bożej Częstochowskiej.


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630