III Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś III Niedziela Wielkanocy, nadal przeżywamy okres radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Chrystusa. Poczujmy się wszyscy zaproszeni do bliskiego przebywania ze Zmartwychwstałym, który najlepiej realizuje się przez nasz udział w Eucharystii. Dziękujemy tym, którzy przyjmują Chrystusa do swego serca. Kto nie był u spowiedzi na Wielkanoc, to Kościół przypomina, iż jest stosowny czas na spowiedź i Komunię Wielkanocną.

 2. Porządek Mszy św. jak w każda niedzielę. W Dziekanowie o godzinie 9:00 Msza św. z racji Dni Staszicowskich. Taca na WSD naszej diecezji.

 3. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią Niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna i rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury Pisma św. i rozważania Słowa Bożego. W tym roku rozważamy Ewangelię wg św. Jana. Na stoliku pod chórem są wskazane fragmenty Ewangelii do przeczytania. Patronat sprawuje Ks. Abp Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i Premier RP Mateusz Morawiecki.

 4. W przyszłą niedzielę modlimy się za kierowców i wszystkich poruszających się na drogach. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Będziemy prosili Boga za wstawiennictwem św. Krzysztofa na Mszy św. o godzinie 9:30, gdzie dokonamy poświęcenia pojazdów.

 5. W jednej ze swoich homilii bł. ks. Jerzy Popiełuszko powiedział: „Bóg nigdy nie zrezygnuje ze swoich dzieci, nawet z takich, które stoją do Niego plecami. I dlatego każdy ma szansę. Choćbyś po ludzku przegrał całkowicie, jeszcze masz czas. Zbliż się, ogarnij, podźwignij. Zacznij od nowa. Spróbuj budować na tym, co w Tobie jest z Boga. Spróbuj, bo życie jest tylko jedno”. Jakże głębokie i ważne słowa skierowane do każdego wieku życia człowieka.

 6. Trwa przygotowanie dzieci klas III do I Komunii św. Spotkanie z dziećmi we wtorek i piątek o godzinie 16:00. Obecność dzieci obligatoryjna.

 7. Jadących na pielgrzymkę do Francji, proszę o podanie swoich danych celem ubezpieczenia i podania kto z kim chce mieszkać w jednym pokoju. Są jeszcze wolne miejsca. Kto nie uiścił 1 tys. proszę aby uczynił to w tym tygodniu.

 8. Trwają nabożeństwa do Matki Bożej w dni powszednie o godzinie 18:00, a w niedzielę o 16:30.

 9. W sobotę 11 maja odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia do Krasnobrodu. Początek spotkania o 10:00.

 10. Obejmijmy modlitwą naszą Ojczyznę, naszą Parafię, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, młodzież maturalną oraz nasze rodziny.

  Pod Twoją obronę...


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630