II Druga Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś przeżywamy II Niedzielę Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego. Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonuje nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Ojciec święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty. Jako Kościół napełniony paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać miłość do Boga objawioną w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Dziś w naszym dekanacie odpust w Strzelcach – parafia Białopole. Ks. Prałat jest w Harasiukach u ks. Wiesława Polewanego i odprawia sumę odpustową.

 2. W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście. To zdanie powierzam Wam drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia.” (Łagiewniki 2002). U nas jest obraz Jezusa Miłosiernego i relikwie św. Siostry Faustyny oraz relikwie św. Jana Pawła II. W dni powszednie oraz w niedzielę o godzinie 16:30 jest odprawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.

 3. Od jutra Msze św. wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godzinie 18:00 połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego, a Msze św. w Dziekanowie w Kaplicy w niedziele o godzinie 9:00.

 4. W środę rozpoczynamy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Tak często za Jej przyczyną i Jej pośrednictwem uciekamy się do Jezusa w chwilach trudnych i bolesnych. To w szkole Maryi uczymy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Zachęcamy zarówno dzieci, młodzież jak i starszych, rodziców i dziadków do udziału w tych nabożeństwach. Zadbajmy o jej wizerunek w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Gromadzimy się w Kościele, przy krzyżach i kapliczkach na śpiewanie litanii loretańskiej, pieśni maryjnych.

 5. Tradycyjnie w Niedzielę Miłosierdzia zbieramy ofiary na Caritas.

 6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesica. Chorych odwiedzamy w ramach przerw między odprawianymi Mszami św. Za te utrudnienia chorych przepraszamy. Dzieci i Młodzież odprawiającą I Piątki prosimy do spowiedzi w ramach Mszy św. odprawianych jak w niedzielę.

 7. Komenda Powiatowa Straży Pożarnej zwraca się z gorącą prośba o niewypalanie trawy na łąkach i rowach oraz o zachowanie ostrożności w lasach. W tym roku doszło już do 11 tysięcy pożarów łąk, nieużytków leśnych i zabudowań. Zginęło 7 osób a 81 zostało rannych. Kodeks Karny przewiduje do 5 tysięcy zł grzywny za wypalanie traw.

 8. Zebranie rodziców dzieci I Komunijnych będzie w przyszłą niedzielę po Mszy wieczorowej.

 9. Uprzejmie prosimy osoby jadące na pielgrzymkę do Paryża o uiszczanie opłat do końca kwietnia. Należy również podać daty urodzenia, które to potrzebne są do ubezpieczenia oraz propozycje kto z kim chce dzielić miejsce zakwaterowania.

 10. Dziękujemy za ofiary na potrzeby Parafii złożone w kopertach z racji życzeń. Przepraszamy, iż niektóre życzenia doszły zbyt późno, ale roznosiły je dzieci, którym nie było czasem łatwo dotrzeć do niektórych miejsc i nie zawsze były tu solidne.

 11. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

 12. Obejmijmy modlitwą naszą Parafię, tych, którzy byli u nas na święta, młodzież maturalną, dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, naszą Ojczyznę.

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630