Uroczystość Objawienia Pańskiego

 1. Dziś Niedziela – Uroczystość Objawienia Pańskiego.

  W Uroczystość Objawienia Pańskiego – u nas nazywaną uroczystością Trzech Króli, w kościołach święcona jest kreda. Tą właśnie kredą – zgodnie z pradawnym zwyczajem kreślimy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion trzech mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że tak jak Mędrcy ze Wschodu,, również i my szukamy Chrystusa i cieszymy się z Jego odnalezienia. Oznakowanie drzwi w naszych domach i mieszkaniach posiada rangę naszego świadectwa wiary wobec innych... Nie rezygnujmy więc z tego pięknego zwyczaju Polaków.

  Porządek mszy jak w każdą niedzielę. Taca zbierana na misje święte. W Polsce odbywają się Orszaki Trzech Króli. Taki Orszak przejdzie ulicami miasta Hrubieszowa. O godz. 14:00 – za przewodem gwiazdy przejdziemy od naszego kościoła do HDK-u. Temu Orszakowi będzie przewodniczyło nasze wojsko. Serdecznie zapraszamy całe rodziny. Mile widziane różne stroje. W HDK-u będzie też śpiewał nasz dziecięcy zespół. Na Mszy św. o godz. 12:00 oprawę Mszy św. będzie miał chór „Hubal”.

 2. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Dziękujemy Bogu za łaskę chrztu, za rodziców chrzestnych i za kapłana, który nas ochrzcił.

 3. Zbliżają się studniówki – młodzież maturalną zachęcamy do udziału we Mszy św. Bal studniówkowy nie zwalnia nas z udziału we Mszy św.

 4. Trwa czas wizyty duszpasterskiej w naszej parafii. Dziękujemy tym, którzy po nas przyjechali oraz podejmowali nas herbatą. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Kościoła. Program wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu będzie następujący:

7 stycznia (poniedziałek)

   od 8:30 - ul. Żeromskiego, Chełmska, Bursztynowa – 3 księży

   od 16:00 - blok 90 – 2 księży

   - blok 33 – 1 ksiądz

8 stycznia (wtorek)

   od 8:30 – ul. Słowackiego, Wesoła – 1 ksiądz

   od 16:00 - blok 93 – 1 ksiądz

   - blok 29h – 1 ksiądz

   - ul. Matejki – 1 ksiądz

9 stycznia (środa)

   od 16:00 – blok 64 – 1 ksiądz

   od 16:00 – ul. Królowej Jadwigi - 2 księży

10 stycznia (czwartek)

   od 8:30 – ul. Batalionów Chłopskich – 2 księży

   od 16:00 – ul. Ogrodowa, Kopernika, Kościuszki – 1 ksiądz

11 stycznia (piątek)

   od 8:30 – Świerszczów – 2 księży

   od 16:00 – ul. Przemysłowa – 2 księży

   - blok 4J – 2 księży

12 stycznia (sobota)

   od 8:30 – osiedle Lipice – 3 księży

 

 1. 27 stycznia o godz. 10:00 TVP będzie z naszego Kościoła transmitować Mszę św. Już dziś serdecznie zapraszamy na w/w Mszę św.

 2. Pod chórem tygodnik „Niedziela” z ciekawymi informacjami, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

  Wszystkim solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia.

  Obejmijmy modlitwa dzieci, młodzież maturalną, nasze rodziny, Parafię, Ojczyznę na 2019 rok. Pod Twoją obronę...

 

 


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630