III Niedziela Adwentu

 1. Dziś III Niedziela Adwentu, która nazywana jest Niedzielą Radości, bo Pan jest blisko. W wieńcu adwentowym zapłonęła trzecia świeca, a kapłan ubrany jest w szaty koloru różowego. W naszej parafii rozpoczęły się Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Ks. Prałat Wiesław będą trwały do wtorku włącznie. Bardzo prosimy o mobilizację ducha i fizyczną obecność. Adwent przygotowuje nas do godnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. pośród krzątaniny dnia codziennego potrzebny jest czas zatrzymania się, aby przeżyć adwentowe rekolekcje. Nie zaniedbujmy adwentowej okazji, by przez udział w rekolekcjach jeszcze mocniej przylgnąć do spraw Bożych i wiecznych.

 2. Na czas rekolekcji kancelaria parafialna jest nieczynna, poza sytuacjami wyjątkowymi. W poniedziałek i wtorek o godz. 8.00 autobus będzie dowoził ludzi z Osiedla Lipice przez Sławęcin i po Mszy powrót oraz z Teptiukowa do kościoła o 11.30 i z powrotem.

 3. Od niedzieli 16 XII rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Narodzenia

Pańskiego, połączona z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

 1. Przypominamy, że Sakrament Chrztu świętego w świątecznym czasie udzielany będzie w Uroczystość św. Szczepana o godz. 12.15, a o godz. 9.30 Jubileusze Małżeńskie. Prosimy zgłaszać jubilatów w zakrystii.

 2. W zakrystii są do nabycia świece i żłóbki na stół wigilijny Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom — jest to akcja Caritas Polska . Zachęcamy, aby na każdym stole pojawiła się taka świeca, zakupując taką świecę pomagamy ludziom biednym. Są jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze oraz kalendarze Katolickiego Radia Zamość na nowy rok, zachęcamy do podjęcia dzieł miłosierdzia w tym czasie.

 3. Pod chórem można nabyć tygodnik „Niedziela” z ciekawymi informacjami, zachęcamy do czytania prasy katolickiej

 4. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach, cieszymy się liczną grupą uczestniczących z lampionami w tej Mszy św. ku czci Matki Bożej.

 5. Planujemy 22 XII wyjazd do Włodzimierza i Łucka, aby zawieźć paczki świąteczne. Zachęcamy do włączenia się w tą akcję przez paczki żywnościowe oraz słodycze.

 6. Planujemy nawiedzić chorych przed świętami w czwartek od godz. 12.00

 7. W piątek o godz. 18.00 pragniemy ubrać choinki, żłóbek oraz Kościół. Prosimy młodzież o pomoc.

 8. Obejmijmy modlitwą naszego Rekolekcjonistę spowiedników, całą Parafię, abyśmy godnie i owocnie przeżyli czas rekolekcji. Pod twoją obronę


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630