II Niedziela Adwentu

  1. Dziś II Niedziela Adwentu. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieciom klas III, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św.
  2. Dzisiejsze ofiary są przeznaczone na fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Wspieramy zarówno modlitwą, jak i groszem ofiarnym tenże Kościół.
  3. Przez cały okres Adwentu jest odprawiana Msza św. o Matce Bożej zwana Roratnią. Codzienna Msza św. rano o godz. 7.00, a w środę na Nowennie do MB Nieustającej Pomocy 0 17.00. Jest to Msza św. z zapalonymi pochodniami i ze śpiewem Godzinek. W czasie Rorat pali się świeca tzw. „roratka” oraz przy wieńcu adwentowym 2 świece, Serdecznie zapraszamy zarówno dorosłych parafian jak i dzieci i młodzież. Cieszymy się, że coraz więcej osób uczestniczy w tej Mszy świętej.
  4. Za tydzień rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które będzie prowadził Ks. Prałat Wiesław Niemyjski. Bez udziału w rekolekcjach nie ma co mówić o życiu duchowym i o dobrym przeżyciu świąt Bożego Narodzenia. A wielu z nas ciągle opuszcza Rekolekcje, usprawiedliwiając się brakiem czasu, nadmiernymi obowiązkami, nieszczególnym samopoczuciem... Przyznaj się przed Bogiem i własnym sumieniem — te wszystkie pseudo racje, które przedstawiasz, mają tłumaczyć Twoją oziębłość, twoje zimne serce? Przyjdź na rekolekcje, Ty i Twoja rodzina. Zabierz do samochodu starszych sąsiadów. Odzyskasz żar serca i radość świąteczną.

Program Rekolekcji Adwentowych 16-18 XII w Parafii MBN Pomocy w Hrubieszowie

Niedziela 16 XII

godz. 8.00 - Msza św. z nauką dla wszystkich

godz. 9.30 - Msza św. z nauką dla młodzieży cywilno-wojskowej

godz. 11.00 - Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 12.15 - Msza św. z nauką dla wszystkich

godz. 14.00 - Kaplica w Dziekanowie - Msza św. z nauką dla wszystkich

godz. 17.00 - Msza św. z nauką dla wszystkich

 

Poniedziałek 17 XII , Wtorek 18 XII

godz. 8.30 - Msza św. z nauką dla wszystkich

godz. 10.00 - Kaplica w Dziekanowie Msza św. z nauką dla wszystkich

godz. 12.00 - Msza św. z nauką dla wszystkich

godz. 15.30 - Msza św. z nauką dla dzieci

godz. 17.00 - Msza św. z nauką (dla mężczyzn — poniedziałek, kobiet — wtorek) godz. 18.30 - Msza św. z nauką dla młodzieży szkolnej i pracującej

Spowiedź w poniedziałek i wtorek

  1. Z racji, iż rozpoczynają się rekolekcje w dekanacie, prosimy sprawy w kancelarii załatwiać rano do godz. 8.30, albo bezpośrednio po Mszy św. wieczorowej. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00
  2. W zakrystii są do nabycia świece i sianko na stół wigilijny Wigilijne Dzieło mocy Dzieciom — jest to akcja Caritas Polska . Zachęcamy, aby na każdym stole pojawiła się taka świeca, zakupując taką świecę pomagamy ludziom biednym. Są jeszcze do nabycia kalendarze rolnicze oraz kalendarze Katolickiego Radia Zamość na nowy rok.
  3. W drugi dzień świąt na Mszy św. o godz. 9.30 Jubileusze Małżeńskie. Serdecznie zapraszamy wszystkich Jubilatów, aby zgłaszali swój Jubileusz od 5 lat wzwyż. Chcemy Bogu dziękować za Wasze małżeństwa, rodziny. Pokażmy młodym, iż życie w małżeństwie jest możliwe i jest piękne... Niech dzieci czy wnuki zgłoszą Jubileusz Rodziców czy dziadków.
  4. Trwa roznoszenie opłatków przez naszych Parafian. Sądzę, iż w tym tygodniu powinni dotrzeć do wszystkich domów, jeśli kogoś nie zastano w domu , można nabyć opłatki w zakrystii.
  5. Obejmijmy modlitwą naszego ks. Rekolekcjonistę, naszą parafię, nasze rekolekcje i naszą Ojczyznę, wszak 13 grudnia jest rocznica Stanu Wojennego. Pod Twoja obronę..

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630