I Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem: „W mocy Ducha Świętego.  Okres Adwentu ma podwójny charakter. Przygotowuje nas do Świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi oraz kierujemy naszą uwagę na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Niech to będzie dla nas czas religijnego skupienia. Te wszystkie modlitwy, umartwienia, wyrzeczenia pomnażają duchowy skarbiec Kościoła i są "wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Pana. W Adwencie, w dni powszednie jest celebrowana Msza św. o Matce Bożej tzw. „Roraty”. Codzienna Msza św. rano o godz. 7.00, a w środę na Nowennie do MB Nieustającej Pomocy. W czasie Rorat pali się tzw. Roratka oraz widzimy wieniec adwentowy, gdzie pali się jedna świeca. Przychodzimy na Roraty z lampionami.
 2. Trwa roznoszenie opłatków poświęconych na stół wigilijny. Opłatek powinien być w każdym domu. Wyślijmy też do swoich dzieci zwłaszcza mieszkających za granicą.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dla dzieci klas III. Próba dzieci w sobotę po Mszy Świętej o godz. 9.30. Dzieci przychodzą na tę Mszę.
 4. Nasze rekolekcje adwentowe rozpoczynamy od III Niedzieli Adwentu w dniach         16-18 grudnia. Już dziś przypominamy o dobrym i ważnym przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego.
 5. Za tydzień w niedzielę Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Zbiórka do puszek na fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 6. Dziękujemy państwu Dubienko za dekorację Adwentową i pani Sowierszenko za gazetkę.
 7. Jak każdego roku zwracamy się z prośbą o świerki zwłaszcza włoskie, aby na święta ubrać Kościół.
 8. W środę po Mszy św. o 17.00 św. Mikołaj będzie rozdawał paczki. Kancelaria św. Mikołaja będzie czynna w Domu Parafialnym do 9.00 i od 15.30. Zapraszamy zarówno dzieci, jak i rodziców.
 9. Ks. Prałat bardzo dziękuje za dar modlitwy i pamięć z racji imienin. Odwdzięcza się darem modlitwy.
 10. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Nabożeństwo do NSPJ o godz. 7 i 17, a w Dziekanowie o godz. 16. Spowiedź dzieci od godz. 14.
 11. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 8,00, 9.30, 12.00 i 17.00, a w Dziekanowie o godz. 12.00
 12. Młodzież naszej parafii rozprowadza przed kościołem wykonane przez siebie kartki świąteczne. Uzyskany dochód, młodzież pragnie przeznaczyć na zakup paczek mikołajkowych dla dzieci przebywających w rodzinnym domu dziecka w Zamościu.
 13. W zakrystii są do nabycia Świece Wigilijne — Dzieło Pomocy Dzieciom. Świeca ta powinna być w każdym domu. Kupując świecę wspieramy akcje charytatywną Caritas.
 14. Obejmijmy modlitwą okres Adwentu i czas naszych rekolekcji.

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630