Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Uroczystość ta została wprowadzona przez papieża Piusa XI w roku 1925 . Obchodzi się ją w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało ukoronowanie w Chrystusie. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestwa, w którym Pan Bóg "otrze wszelką łzę" i będzie wszystkim we wszystkich.

2. Porządek dziś Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Zapraszamy młodzież szczególnie na ich Mszę Św. na godzinę 930  dzieci na 1100 . Po sumie zebranie rodziców w sprawie I Komunii Św. Będzie między innymi omówiona sprawa medalików, które chcemy poświęcić w II Niedzielę Adwentu.

3. Dziś w niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa, a po innych Mszach Akt poświęcenia.

4. Dzisiejsza Uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej i KSM. Akcja Katolicka jest publicznym stowarzyszeniem wiernych, a jej zasadniczym celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Członkowie uczestniczą we wszystkich sferach życia publicznego i realizują społeczne wyznawanie wiary w ścisłym związku z hierarchią Kościoła. W naszej parafii jest stowarzyszenie Akcji Katolickiej.

5. Dziś święcimy opłatki na Święta Bożego Narodzenia, w każdym domu powinien być opłatek, aby podzielić się z najbliższymi. Jest to wyraz przywiązania i łączności do naszej wspólnoty. Wyślijcie też opłatek dzieciom zwłaszcza pracującym za granicą. Przy tej okazji składamy ofiary za opłatek. Jest to dar naszego serca jako pomoc w całorocznym funkcjonowaniu Kościoła opłaceniu energii elektrycznej, podatku Kościoła, oraz zwykłej działalności Kościoła. Opłatki będą roznosić nasi parafianie, którzy będą mieli odpowiednie upoważnienie, przyjmijmy ich z właściwą kulturą.

6. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca i I niedziela. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Adwent, czas który ma nas przygotować na Święta Narodzenia Pańskiego i do spotkania z Bogiem w wieczności. Wejdźmy w ten piękny czas,  poprzez wyciszenie i odpowiednie przygotowanie przez rekolekcje, które rozpoczną się od III niedzieli Adwentu.

7. W zakrystii są do nabycia kalendarze na przyszły rok, oraz świece. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece zapalamy w czasie Wigilii Bożego Narodzenia, oraz na grobach. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

8. Dziękujemy pani Krystynie Sowierszenko za zrobienie gazetki do gabloty z naszego festiwalu. Dziękuje też naszym ogrodnikom i panu Śliwińskiemu za uporządkowanie krzewów i wycięcie przymrożonych kwiatów

9. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Różaniec za zmarłych codziennie o 1630    

10. Obejmijmy modlitwą całą naszą wspólnotę parafialną. Pod Twoją Obronę  


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630