XXVII Niedziela Zwykła

  1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła. I Niedziela miesiąca. Na sumie zmianka różańcowa, a na Mszy św. o godz. 11 poświęcenie różańców dzieci klas III. Porządek Mszy jak w każdą niedzielę. Dziś z racji M.B Różańcowej procesja połączona z różańcem o godz. 16.30. Dziś zbiórka na Caritas naszej Diecezji.

  2. Za tydzień w niedzielę będziemy obchodzić XVIII Dzień Papieski upamiętniający pontyfikat Jana Pawła II pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed Kościołem zbiórka na Fundację Stypendialną „Dzieło Nowego Tysiąclecia” tzw. Żywy Pomnik Jana Pawła II. Chciejmy wspierać to dzieło, nie przechodząc obojętnie obok młodzieży zbierającej do puszek ofiary. Uroczysty koncert ku czci Jana Pawła II w wykonaniu naszego zespołu „Lechici” i Szkoły Podstawowej Nr 3 w HDK-u o godz. 14.00

  3. Za tydzień w niedzielę pragniemy o godz. 9.30 odprawić Mszę św. z racji Dnia Edukacji Narodowej, a inaczej z racji Święta Nauczyciela. Zapraszamy dyrekcję, pedagogów, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły. Tym zaproszeniem obejmujemy naszych emerytów i rencistów. Prosimy dzieci i młodzież, aby pamiętali w modlitwie o swoich nauczycielach.

  4. Trwa miesiąc październik. Matka Boża objawiając się 100 lat temu w Fatimie i 140 lat temu w Gietrzwałdzie mówiła: „Jestem Najświętsza Panna Różańcowa, przychodzę, aby upomnieć ludzkość, aby zmieniła swoje życie i nie zasmucała Boga grzechami. Niech pokutują za grzechy i odmawiają różaniec. Codziennie Nabożeństwo Różańcowe o godz. 16.30. Dziękujemy katechetom, młodzieży i dzieciom za prowadzenie modlitwy różańcowej. Prosimy rodziców, aby zwłaszcza z małymi dziećmi przychodzić na różaniec.

  5. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolnicze książkowe i ścienne z wieńcami, oraz kalendarze Katolickiego Radia Zamość, a pod chórem prasa katolicka.

  6. Przypominamy o spotkaniach w Sali katechetycznej zarówno dzieci jak i młodzież.

Ks. Paweł Głowik zaprasza dzieci w środę na godz. 15.00, , młodzież z Oazy w piątek na godz. 17.00 (rozpoczęcie Mszą św), KSM w sobotę na godz. 17.00 (rozpoczęcie również Mszą św) Paweł Obirek zaprasza Legion Maryi w Środę po Mszy wieczornej, ministrantów i lektorów w sobotę po Mszy św. wieczornej.

Pan Leszek zaprasza dzieci na próbę zespołu Lechici w sobotę o godz. 10.00.

  1. Obejmijmy modlitwą naszą diecezję, kapłanów, dzieci, młodzież szkolną i studencką, rodziców, rolników i naszą Ojczyznę. Pod Twoją obronę …


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630