XVI Niedziela Zwykła

1. Dziś XVI Niedziela Zwykła. Witamy i pozdrawiamy wakacyjnych Gości i  naszych Parafian. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Pamiętajmy, iż nie ma wakacji od modlitwy, od niedzielnej Mszy św. ; przypominamy o tym zawłaszcza dzieciom i młodzieży. Dziś modlimy się w intencji kierowców i święcimy pojazdy.
2. W przyszłą niedzielę Odpust na terenie naszej Parafii w Dziekanowie. Sumę Odpustową o godz. 12.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. mgr Krzysztof Augustynek. Mieszkańcy Dziekanowa serdecznie zapraszają. Msza św. na cmentarzu w Dziekanowie w sobotę o godz. 17.00.
3. W najbliższy czwartek w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień szczególnej wdzięczności dla rodziców i dziadków. We Włodzimierzu Wołyńskim odpust ku czci św. Anny. Ks. Prałat będzie tam odprawiał Sumę i wygłosi kazanie. 27 Dywizja organizuje wyjazd do Włodzimierza o godz. 7.00, jest jeszcze 7 wolnych miejsc.
4. Trwa czas urlopowy. Część naszych pracowników jest na urlopie, na urlopie jest Pan Organista Leszek, Pani Kościelna Asia i ks. Paweł. Serdecznie dziękuję Paniom i Legionowi Maryi za sprzątnięcie naszego Kościoła. Zwracam się z gorącym apelem o pomoc w sprzątaniu Kościoła w piątek po Mszy św.
5. Przypominamy naszym Gościom o obecności w naszym Kościele relikwii łącznie z obrazem św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo świętego naszego rodaka, jak też zachęcamy do codziennej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego jako owoc Roku Miłosierdzia. W każdą środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
6. Przestrzegamy jeszcze raz przed „Świadkami Jehowy”, którzy przypuścili atak na nasze rodziny i domy, powołując się kłamliwie, że idą za zgodą ks. Biskupa Cisło z Lublina. Jest to kłamstwo. Modlimy się o ich nawrócenie.
7. Dziękujemy Panu Zygmuntowi Śliwińskiemu za wykoszenie trawy, Panu płk Wiesławowi Telackiemu – zastępcy dowódcy za ofiarowany kosz kwiatów do Kościoła.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – szczególnie tygodnika „Niedziela”,  do nabycia pod chórem. Przypominamy, iż kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie od 8.00 do 9.00 i od 15.30 do 16.30.
 
Obejmijmy modlitwą naszych Gości, Parafian, dzieci, młodzież,
Solenizantów tego tygodnia: Krzysztofów, Jakubów, Anny oraz tych, którzy będą zawierali sakrament małżeństwa a także naszych rolników o szczęśliwe zbiory zbóż.
Pod Twoją obronę…

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630