XV Niedziela Zwykła

1. Dziś XV Niedziela Zwykła. Witamy i pozdrawiamy wakacyjnych Gości i Parafian. Dla jednych jest to czas odpoczynku, wyjazdów i urlopów, a dla rolników rozpoczyna się okres intensywnej pracy przy zbiórce plonów. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy św., Kościół daje nam możliwość uczestnictwa w sobotniej wieczornej Mszy św., jeśli nie możemy z ważnych powodów uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę o godz. 8, 9.30, 11, 12.15 i 17, a w Kościele Filialnym w Dziekanowie o 9.00.
2. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę z Zamościa do Częstochowy w dniach 2-14 sierpnia. Są to wspaniałe „Rekolekcje w drodze”. Z Hrubieszowa wyruszy grupa św. Wojciecha, której przewodnikiem będzie ks. Andrzej Łuszcz. Zachęcamy młodych, a także całe rodziny do udziału.
3. W najbliższy piątek przypada Święto Policji. O godz. 9.00 w naszym Kościele Mszę św. w intencji Policji odprawi JE Ks. Biskup dr Marian Rojek – Ordynariusz naszej diecezji, a póżniej w Starostwie odbędzie się uroczysta akademia. Komendant Policji Powiatowej serdecznie zaprasza na Mszę św.
4. Trwa czas urlopowy. Od jutra na urlopie jest ks. Paweł i Pan Organista Leszek. Zwracam się z gorącym apelem o pomoc w utrzymaniu czystości w Kościele. W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do sprzątania Koscioła. Apel kierujemy do Pań, które mają wyczucie czystości i piękna. Pani Kościelna będzie miała urlop do 19 sierpnia. Dziękuję Legionowi Maryi i innym paniom za sprzątanie kościoła na niedzielę.
5. Zbliża się Odpust w Dziekanowie – 29 lipca ku czci Matki Bożej Anielskiej, 28 lipca będzie odprawiona Msza św. na cmentarzu grzebalnym w Dziekanowie.
6. Przypominamy naszym Gościom o obecność w naszym Kościele relikwii łącznie z obrazem św. Jana Pawła II. Zachęcamy do modlitwy przez wstawiennictwo naszego świętego rodaka, jak też zachęcamy do codziennej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego jako owoc Roku Miłosierdzia. W każdą środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
7.  W gablocie jest program pielgrzymki na Litwę oraz terminy wpłat. Zainteresowanych prosimy o przeczytanie w/w planów podróży.
8. W ostatnim czasie zakupiliśmy kilka krzesełek na salę spotkań Legionu Maryi.
9. Zauważamy zmasowany atak Świadków Jehowy na nasze rodziny i domy. Świadkowie Jehowy są to bracia błądzący, często posługują się Biblią, ale ich interpretacja odbiega bardzo znacznie od prawd wiary uznanych przez Kościół, wyrywkowo ją traktując na wykrzywiony sposób. Nie dyskutujmy z nimi i nic od nich nie przyjmujmy. Módlmy się o ich nawrócenie.
10. Z racji iż PKS zbankrutował i odmówił dalszego dowożenia ludzi w niedzielę do Kościoła. Od dzisiejszej niedzieli przejmuje trasę firma Transway na podobnych zasadach jak uzgodniono z poprzednim przewoźnikiem. 
11. Prasa katolicka do nabycia pod chórem. Przypominamy, iż kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie od godz. 8.00 do 9.00 i od 15.30 do 16.30. W zakrystii są kalendarze Maryjne na przyszły rok.
12. Obejmijmy modlitwą naszych gości, parafian, dzieci, młodzież, solenizantów i jubilatów tego tygodnia oraz pomordowanych Polaków na Wołyniu. Pod Twoją obronę…

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630