X Niedziela Zwykła

 1. Dziś X Niedziela Zwykła. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Ciągle przypominamy rodzicom, aby zwracali większą uwagę na religijne wychowanie swoich dzieci i na ich udział we Mszy św. niedzielnej. Św. Jan Paweł II w dokumencie dotyczącym świętowania niedzieli, zwraca uwagę na świadectwo rodziców wobec dzieci dotyczące udziału we Mszy św. Pamiętajmy, że niedziela jest Boża i nasza.

 2. Dziś poświęcenie pól na Osiedlu Lipice o godz. 18.00, a na ul. Dwernickiego i Żeromskiego oraz ulice przyległe po Mszy św. o 17.00.

 3. Czerwiec jest miesiącem, w którym oddajemy cześć Boskiemu Sercu Pana Jezusa, dla nas włócznią przez żołnierza przebite. Zastanówmy się, czy nasze serca nie są nazbyt oziębłe, obojętne, nieczułe, dlatego właśnie, że zbyt mało wpatrujemy się w otwarte Serce Zbawiciela. Przychodzimy w czerwcu mówić Panu: „Jezu uczyń serca nasze według serca Twego.” Dziś Litania i Koronka wyjątkowo o godz. 17.00, gdyż jest o 16.00 ślub, a w dni powszednie o 18.00, a później Msza św.

 4. W miesiącu tym wspominamy pielgrzymkę Papieża Polaka św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Wracamy myślą i sercem do tamtych wspomnień, do homilii i przemówień Papieża. Zatrzymajmy się nad każdym zdaniem, nad każdym słowem i przyjmijmy raz jeszcze te wielkie historyczne dziedzictwo papieskiego nauczania na polskiej ziemi. Odnówmy w sobie łaskę i dar bierzmowania dziejów Polski.

 5. Jesteśmy po uroczystościach 30-lecia 27 DWAK – bardzo dziękujemy Państwu Dubienko za dekorację, a Panu Zygmuntowi Śliwińskiemu i Zenonowi Szwaczkiewiczowi za wszelką pracę dekoracyjną i prace przy kościele.

 6. W najbliższy piątek przypada Święto 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego. O godz. 8.30 będzie odprawiona Msza św., a później przewidziane są dalsze uroczystości łącznie z Festynem Militarnym.

 7. W przyszłą niedzielę obsługę Mszy św. o godz. 11.00 będą miały przedszkolaki. Zapraszamy wszystkie dzieci. We wtorek o godz. 12.00 Msza św. z racji Święta Patrona Szkoły Podstawowej nr 2.

 8. Przypominamy młodzieży, która w przyszłym roku przyjmie sakrament bierzmowania, aby do jutra złożyła odpowiednią deklarację, podpisaną też przez rodziców. W czasie odpustu będzie uroczyste przyjęcie ich w poczet kandydatów do bierzmowania. W tej sprawie wchodzą nowe przepisy Kościoła.

 9. W przyszłą niedzielę Odpust w par. Buśno. Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza.

 10. 19 czerwca o godz. 8.00 wyruszy pielgrzymka dzieci klas III do Krasnobrodu pod opieką katechetów. Bliższe informacje u organizatorów pielgrzymki.

 11. Zakończyliśmy prace konserwacyjne ogrodzenia zarówno tu przy kościele w Hrubieszowie, jak i w Kaplicy w Dziekanowie. Odnowiliśmy kielichy i monstrancję. Wypłaciliśmy pozostałości za prace elektryczne, jesteśmy na bieżąco z wszelkimi opłatami. Skończyliśmy pewne prace i też skończyły się nam pieniądze. Za wszelkie gesty Waszej pomocy mówimy Bóg zapłać.

 12. Wczoraj w Miączynie odbyła się XX Olimpiada Sportowa KSM wpisana w Jubileusz 25-lecia KSM w Diecezji. Dziewczyny z naszego KSM zdobyły II miejsce w piłce nożnej.

 13. Przypominamy, iż nasz Odpust Parafialny będzie 24 czerwca, a dzień wcześniej o 18.00 Msza św. na cmentarzu.

 14. Obejmijmy modlitwą dzieci szkolne, młodzież, naszych Gości i rodziny.


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630