IX Niedziela Zwykła

  1. Dziś IX Niedziela Zwykła. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica I Komunii Świętej dzieci klas IV. Pytanie mamy do ich Rodziców, czy dopilnowali dzieci, aby były w piątek na próbie i u spowiedzi. Mamy dzieci profilować w tradycji Kościoła, Ojczyzny i w szacunku do Rodziców i innych. Czy czasami nie zaniedbaliśmy tego obowiązku?

  2. W przyszły czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 17.00, a później procesja do czterech ołtarzy przy kościele. Prosimy, aby I ołtarz ubrały KŻR ze Sławęcina, II Obrowiec, III Świerszczów i IV Teptiuków. Po procesji poświęcenie wianuszków i błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy dzieci sypiące kwiatki z rodzicami, młodzież, dzieci pierwszokomunijne, ministrantów, lektorów oraz zespół „Lechici”. Przy tej okazji jeszcze raz dziękujemy za udział w Uroczystej Sumie na Boże Ciało. Dziękujemy Panu Józefowi Wojczukowi za okazaną gościnę Orkiestrze Wojskowej. Wszystkim, którzy dekorowali i przygotowali ołtarze, przygotowywali trasę przejścia i brali czynny udział w procesji: Wojsku, Orkiestrze, Zespołowi „Lechici”, Rodzicom dzieci niosących różaniec, poduszeczki, sypiących kwiatki i dzwoniącym dzwoneczkami, niosącym feretrony mówimy Bóg zapłać!

  3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o 7.00 i 18.00. W tym dniu nie ma postu.

  4. W piątek o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w 30. rocznicę powstania Koła 27 Dywizji Wołyńskiej Armii Krajowej. Serdecznie zapraszamy.

  5. Prosimy o zgłaszanie się młodzieży pragnącej przystąpić do Sakramentu Bierzmowania do zakrystii po deklaracje, celem wypełnienia. Złożenie deklaracji jest równoznaczne z zapisem w poczet kandydatów do bierzmowania.

  6. Zbliża się Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w dniu 24 czerwca. Sumę odpustową odprawi JE Ks. Bp Stanisław Szerokoradiuk z Donbasu. W sobotę 23 czerwca o godz. 18.00 Msza św. na Cmentarzu Grzebalnym.

  7. Prasa katolicka do nabycia pod chórem.

  8. Dziś imieniny Pana Leszka. Dziękujemy za 36 lat pięknej pracy w naszej Parafii, za piękno śpiewu, które jest rozpowszechniane przez nasze zespoły młodzieżowy i dziecięcy. Niech Bóg obdarza Pana Leszka zdrowiem i dalszym błogosławieństwem w Jego pracy.

  9. W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza św. z racji poświęcenia pól na Osiedlu Lipice, a po Mszy św. o 17.00 wyruszy procesja z racji poświęcenia pól na ul. Dwernickiego, Żeromskiego i przyległych.

  10. Obejmijmy modlitwą nasze dzieci, młodzież, rodziny oraz Pana Leszka.


Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630