Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kieruje naszą uwagę na Tego, który od Ojca i Syna pochodzi i którego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. Modlimy się o siedem darów Ducha Św. dla nas. Po ostatniej Mszy św. paschał umieszcza się przy chrzcielnicy a z krzyża zdejmuje się czerwoną stułę. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. wieczorowej zebranie rodziców dzieci klas III.  Odpust w parafii pw. Św. Ducha.
2. W  poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła. Porządek Mszy św. o 8, 9.30 i 17 a o godz. 11 poświęcenie pół połączone z Mszą św. w Świerszczowie, Teptiukowie i Obrowcu a o godz. 16.00 w Dziekanowie i na Sławęcinie. Prosimy przyjechać po nas 15 minut przed rozpoczęciem Mszy św.
3. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a w naszej parafii I Komunia Święta dzieci klas III o godz. 9.15. Spowiedź dzieci, rodziców, rodzeństwa w piątek o godz. 16.00. Nie wyobrażamy sobie, aby kogoś z rodzeństwa mogło zabraknąć przy konfesjonale. Idzie do spowiedzi cała rodzina. Prosimy tak zaplanować popołudnie, aby na czas spowiedzi razem z dzieckiem pójść do spowiedzi. Nie wolno samego dziecka wysłać do Kościoła, wszelkie przygotowania nie mogą tego faktu zasłonić. W godz. od 16 do 17 będą księża z sąsiednich parafii do pomocy w spowiedzi. Bardzo prosimy o godne i właściwe przeżycie Komunii św. prosimy o zachowanie trzeźwości. Dzieci w niedzielę o godz. 16.30 na nabożeństwie majowym będą miały osobisty akt zawierzenia.
4. W sobotę 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał do siebie. Zapraszamy na Nabożeństwo do Matki Bożej i Eucharystię, podczas których przez wstawiennictwo najświętszej ze wszystkich matek - Maryi, będziemy Panu Bogu dziękować za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce.
5. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji będzie taka jak w ubiegłych latach: od Kościoła przez os. Wojskowe, ul. Żeromskiego, Rondo, ul. Dwernickiego, przy pomniku Godła Polskiego i na placu kościelnym. Zamówiliśmy orkiestrę Wojskową. Prosimy już zaplanować dzieci do sypania kwiatów, chłopców do niesienia różańca i procesji, dzieci z dzwoneczkami. Zapraszamy Ochotniczą Straż Pożarną.
6. W czwartek 24 maja w Sanktuarium Maryjnym w Tomaszowie Lubelskim odbędzie się pielgrzymka Młodzieży Bierzmowanej, 25 maja w Krasnobrodzkim Sanktuarium Pielgrzymka Matek dzieci z niepełnosprawnością, a 26 maja Diecezjalna Pielgrzymka Legionu Maryi do Bazyliki Mniejszej w Radecznicy.
7. W niedzielę 3 czerwca rocznica I Komunii Świętej dzieci klas IV o godz. 11.00.
8. W Kościele obok wejścia na chór jest nowa gablota z historią naszej Parafii, a w najbliższym czasie będzie i w tablicy ogłoszeń. Wielkie podziękowania Pani Sowierszenko za gazetkę, a Panu Śliwińskiemu za zamontowanie jej pod chórem.
9. Obejmijmy modlitwą naszych Gości, dzieci przygotowujące się do I Komunii Św., młodzież maturalną oraz nasze Matki z racji Święta Matki.

Msze święte:

w niedziele - 800, 930, 1100, 1215, 1700
w dni powszednie - 700, 1700


Kancelaria parafialna:

w dni powszednie - 800 - 900,  1530 - 1630